Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Vivo liderem w Chinach i w pierwszej piątce największych producentów smartfonów na świecie

02.08.2021

Vivo liderem w Chinach i w pierwszej piątce największych producentów smartfonów na świecie

Według danych z badania IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker w II kwartale 2021 r. firma vivo zajęła pierwsze miejsce na chińskim rynku smartfonów z udziałem na poziomie 23,5 procent. W ujęciu globalnym według danych IDC firma vivo utrzymała w II kwartale br. pozycję w pierwszej piątce największych producentów smartfonów z łącznym udziałem w rynku na poziomie 10,1 procent po wzroście o 33,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Producent smartfonów rozpoczął swoją europejską przygodę w październiku 2020 r. i od tej pory spotyka się z pozytywnym odbiorem tak ze strony partnerów biznesowych, jak i samych użytkowników. Po udanym wejściu w 2020 r. na rynek francuski, niemiecki, włoski, polski, hiszpański i brytyjski, firma vivo rozpoczęła w 2021 r. działalność w Rumunii, Czechach, Serbii i Austrii. Obecnie firma posiada sieć sprzedaży w ponad 50 krajach i regionach oraz 400 mln użytkowników na całym świecie.

Marka wciąż się rozwija i podejmuje nowe inicjatywy. Nawiązała strategiczną współpracę z firmą ZEISS, by wspólnie wspierać kreatywność i pozwalać na robienie idealnych zdjęć. Podjęła też partnerską współpracę z UEFA zarówno w ramach tegorocznych rozgrywek, jak i kolejnych mistrzostw Europy UEFA w 2024 r. Uwzględniając lokalną specyfikę, kulturę i styl zarządzania, vivo kontynuuje swoją światową ekspansję.

źródło: Vivo
czytane: 849

Chinyidcsprzedażvivowyniki finansowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top