Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Windows 11 – co nowego oferuje system i kiedy będzie dostępny?

26.06.2021

Windows 11 – co nowego oferuje system i kiedy będzie dostępny?

Firma Microsoft zaprezentowała Windows 11. Co znalazło się w nim nowego? Część nowości zainteresuje graczy, bowiem Windows 11 ma dostarczyć najlepsze do tej pory wrażenia z gier na PC. Nowy system oferuje Auto HDR, Direct Storage oraz dostęp do aplikacji Xbox, aby korzystać z gier Xbox Game Pass. Windows 11 będzie miał odświeżony design. Na nowo zaprojektowano doświadczenia użytkownika, począwszy od przycisku Start i paska zadań, po dźwięki systemowe, czcionkę i ikony. Nowością w Windows 11 jest wprowadzenie funkcji Snap Layouts, Snap Groups i Desktops, aby zapewnić jeszcze wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej.

W najnowszym systemie zrezygnowano ze Skypa (to koniec pewnej epoki) na rzecz Microsoft Teams. Co więcej, chat został zintegrowany z paskiem zadań, co pozwoli błyskawicznie łączyć się za pomocą wiadomości tekstowych, czatu, rozmowy głosowej lub wideo z każdym z kontaktów, niezależnie od platformy lub urządzenia z systemem Windows, Android czy iOS. Wprowadzono też widgety, czyli nowy spersonalizowany kanał oparty na sztucznej inteligencji w postaci wyselekcjonowanego widoku bezpośrednio z poziomu pulpitu. Kolejną z nowości jest nowy Microsoft Store, czyli zaufana lokalizacja dla aplikacji i treści, tworząca bardziej otwarty ekosystem dla programistów i twórców, a także szybsze i bezpieczniejsze środowisko dla specjalistów IT.

System Windows 11 będzie dostępny w ramach bezpłatnej aktualizacji dla kwalifikujących się urządzeń z systemem Windows 10 oraz w nowych komputerach już od końca 2021 roku. Więcej informacji na temat tej premiery znajduję się na oficjalnej stronie.

źródło: WIndows
czytane: 845

aktualizacjaMicrosoftmicrosoft teamsnowość

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top