Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Wreszcie doczekamy się polskiej wersji Amazona – Allegro może czuć się zagrożone?

27.01.2021

Wreszcie doczekamy się polskiej wersji Amazona – Allegro może czuć się zagrożone?

Amazon ogłosił rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce Amazon.pl. Przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą już rejestrować swoje konta po polsku na https://sell.amazon.pl w ramach przygotowań do premiery serwisu. Panel sprzedawcy Seller Central Polska jest już dostępny, a Amazon będzie pobierać od sprzedawców na polskim serwisie miesięczną opłatę 165,91 złotych (netto) plus prowizję sprzedażową.

Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazon sprzedaje globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku. Amazon inwestuje rocznie miliardy dolarów w infrastrukturę, narzędzia i usługi, które umożliwiają małym i średnim firmom skuteczną sprzedaż swoich produktów online.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku – prowadzi dziewięć centrów logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach, a także ma biuro Amazon Web Services i  Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów. Mimo tego do tej pory firma nie uruchomiła krajowej witryny.

Nie możemy się doczekać Amazona w Polsce – na polskim rynku e-commerce zdecydowanym liderem jest obecnie Allegro, do którego należy też porównywarka Ceneo.pl. Wreszcie doczekamy się zdrowej konkurencji 🙂

źródło: PRNews
czytane: 802

allegroAmazonPolska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top