Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Xiaomi prezentuje robotycznego psa – oto CyberDog

11.08.2021

Xiaomi prezentuje robotycznego psa – oto CyberDog

Świat zwierzopodobnych robotów jest fascynujący. Z jednej strony mamy tu tak urocze konstrukcje jak elektroniczny piesek Sony Aibo. A z drugiej groźnie wyglądającego potwora, który z powodzeniem może grać w najbardziej dystopijnych filmach. Chodzi o robota o nazwie CyberDog, którego stworzyła firma Xiaomi. Jest obecnie dostępny tylko w Chinach w cenie 9999 juanów, czyli około 6000 zł.

Sercem – i mózgiem robota – jest platforma NVIDIA Jetson Xavier NX. To superkomputer AI z 48 rdzeniami Tensor, 384 rdzeniami CUDA, dwoma silnikami przyspieszającymi głębokie uczenie i 6 procesorami Carmel ARM. Dzięki niej CyberDog przetwarza bez problemu ogromną ilość danych, uchwyconą przez kilkanaście czujników (m.in. kamer, sensorów dotykowych, ultradźwiękowych czy modułu GPS).

Robot może osiągnąć prędkość maksymalną 3,2 m/s i może unieść maksymalny ładunek 3 kg. Może wykonywać nawet tak skomplikowane ruchy jak przewrót w tył. Zawiera również 128 GB pamięci SSD, trzy porty typu C i jeden port HDMI. Można nim sterować za pomocą poleceń głosowych, dołączonego pilota i aplikacji na smartfona Xiaomi. Co ciekawe, Xiaomi nie sugeruje, po co konsumentom miałby być potrzebny taki robot. Ogólnikowo napisano, że CyberDog może wykonać „najbardziej wyjątkowe zadania, a sposoby interakcji z nim mają nieprzewidziane możliwości”. Ale raczej nie wyobrażam go sobie jako robota przypominającego zwierzę domowe, który będzie podążał za swoim właścicielem.

źródło: Xiaomi
czytane: 1054

cyberdogcybernetyczny piesrobotrobotyczny piesxiaomi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top