Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » YEP – gra edukacyjna do zdobywania kompetencji społecznych i zawodowych

09.10.2019

YEP – gra edukacyjna do zdobywania kompetencji społecznych i zawodowych

Platforma YEP.Academy udostępnia grę edukacyjną, która ma wspierać młodych ludzi na rynku pracy. To przygodowa gra tekstowa, która ma na celu rozwój kompetencji społecznych. Zdobyte w grze umiejętności mają ułatwić poruszanie się po rynku pracy, na którym coraz większe znaczenie ma kreatywność i kompetencje miękkie – a których rozwój tradycyjny system edukacji wspiera w bardzo w ograniczonym zakresie.

Gra edukacyjna YEP jest przeznaczona dla młodych ludzi (w wieku 16-30 lat). Jej formuła i charakter są dostosowane do obecnych realiów i zainteresowań młodzieży, których naturalną formą komunikacji ze światem są smartfony. Jest to gra tekstowa, tzw. paragrafówka, przygotowana dla jednego użytkownika i oparta na jego wyobraźni. Jej przebieg zależy od decyzji podejmowanych przez gracza.

Przebieg gry

Użytkownik rozpoczynając grę YEP „spotyka” i rozwija sztuczną inteligencję, algorytm HalX, który – zależnie od tego, co gracz wybierze w pierwszym etapie – przekierowuje go w jeden ze światów: cyberprzestępców, niebezpiecznych korporacji, gangsterów lub służb śledczych. W ten sposób uczestnik tworzy własną historię. Kolejne decyzje, niczym w filmie fabularnym, napędzają scenariusz, który zapewnia wiele możliwych ścieżek rozwoju fabuły. Po drodze gracz musi rozwiązywać zadania i budować swoją postać.

W trakcie rozgrywki trzeba wykonywać zadania związane z 8 umiejętnościami: komunikacją, przedsiębiorczością, analityką i podejmowaniem decyzji, rozumieniem siebie, interakcją i budowaniem sieci kontaktów, wyrażaniem siebie i rozwojem osobistym. Wyzwania rozwijają zarówno kompetencje bohatera, jak i genialny algorytm – HalX. Na każdym etapie gra staje się coraz trudniejsza, a celem jest rozwój kompetencji. Dla przykładu, jeśli gracz sprawdzi się w czytaniu wykresów i odczytywaniu z nich ważnych informacji, zdobędzie umiejętności analityczne. Żeby nabyć kompetencje związane z przedsiębiorczością gracz musi wykazać się w zadaniach typowych w zarządzaniu własnym biznesem i osiąganiu zysków. Istnieje też ryzyko, że zbankrutuje. Ważne jest to, że odpowiedzi są oceniane pod kątem merytoryki i czasu odpowiedzi, ale ostatecznie najbardziej liczy się efekt końcowy. Po skończeniu gry otrzymujemy certyfikat potwierdzający przejście szkolenia z zakresu rozwoju danych kompetencji.

Dostępność

Grę YEP można pobrać przez sklep Play – na smartfony z systemem Android, jak i przez AppStore – na Iphone’y.

IOS:  https://apps.apple.com/app/id1470320583

Android:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yep.the.game

 

źródło:
czytane: 2433

AndroidgraiOSiPhone

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top