Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » YouTube przerwało 10-letnia tradycję – nie czekajcie na Rewind 2020

14.11.2020

YouTube przerwało 10-letnia tradycję – nie czekajcie na Rewind 2020

W tym roku nie zobaczymy na YouTube’ie materiału podsumowującego mijający rok, czyli kolejnej odsłony serii „Rewind”. Platforma uznała, że rok 2020 był zupełnie inny (oczywiście z uwagi na pandemię Covid-19) i nie wydaje się właściwe, aby kontynuować  „Rewind”, bo ostatnie miesiące były trudne dla wszystkich i nie jest dobrym pomysłem, by na siłę przygotowywać wideo tak, jakby wszystko było w porządku.

Początkowe reakcje na odwołanie Rewind 2020 były głównie przychylne, choć nie wszyscy twórcy zgadzają się z postawą serwisu. Niektórzy, jak JerryRigEverything, podkreślali, że oprócz wszystkiego, co było negatywne w 2020 roku, było też wiele rzeczy, które zachęcały do pozytywnego nastawienia.

„Rewind” na YouTube’ie zadebiutowało w 2010 roku i zawsze publikowane było na koniec roku. Stanowiły przegląd i podsumowanie corocznych wirusowych filmów wideo, wydarzeń, trendów i muzyki. W 2019 roku nagranie YouTube Rewind 2019: For the Record  uhonorowało rekordowych twórców platformy oraz filmy dotyczące piękna, muzyki, tańca i nie tylko. Choć w 2018 dało ciała – nagranie YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind było nudne i większość internautów oceniła je negatywnie (18 mln łapek w dół, a tylko 2,8 mln łapek w górę).

źródło:
czytane: 1001

COVID-19GooglepandemiawideoYouTube

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top