Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Ara – modułowy telefon od Google

21.05.2016

Ara – modułowy telefon od Google

O modułowym telefonie od Google – czyli projekcie Ara – pisałam już wcześniej w serwisie – wtedy też nie było wiadomo, czy i kiedy nastąpi premiera urządzenia. Ostatnio o projekcie było cicho, premiera została przesunięta, niektórzy wieszczyli nawet koniec projektu. A tymczasem okazuje się, że Google wcale nie opuścił modułowego telefonu i projektu Ara i nawet mamy konkrety – do końca 2016 roku pojawi się wersja deweloperska, natomiast w 2017 roku – konsumencka.

Trzon smartfonu będzie składał się z obudowy oraz modułu z wbudowanym procesorem, grafiką, anteną, czujnikami, akumulatorem i wyświetlaczem (podobno 5,3 cala). Przygotowane jest też miejsce na sześć wymiennych modułów, wśród których znajdzie się (przynajmniej tak wynika z filmu promocyjnego) aparat, głośnik, niewielki ekran e-ink do wyświetlania widgetu pogodowego czy mikrofon. Wszystkie moduły będą mogły być montowane i wyjmowane bez wyłączania urządzenia.

Osoby, które chciałyby popracować w projekcie (i otrzymać deweloperski model) mogą zgłosić się bezpośrednio do Google’a wypełniając formularz na stronie atap.google.com/ara/.

 

źródło: theverge.com, dobreprogramy.pl, atap.google.com/ara
czytane: 7923

Googlesmartfon

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top