Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Autonomiczny samochód doprowadził do śmiertelnego wypadku

04.07.2016

Autonomiczny samochód doprowadził do śmiertelnego wypadku

Obecność autonomicznych samochodów na drogach wydaje się nieunikniona w przyszłości, ale nie ma co się łudzić, nie są one w stanie zapewnić pasażerom 100-procentowego bezpieczeństwa. Tak jak do wypadku może doprowadzić błąd ludzki, tak w przypadku samochodu poruszającego się autonomicznie na przykład błędna interpretacja warunków otoczenia.

tesla

Wypadek miał miejsce w maju bieżącego roku na Florydzie. Użytkownik samochodu, czterdziestoletni Joshua Brown, zginął, gdy jego samoprowadzący się w trybie „Autopilot”pojazd uderzył w ciężarówkę z naczepą, która dołączała do ruchu wyjeżdżając z bocznej drogi. Błąd automatycznego układu sterującego polegał na tym, że system nie odróżnił białej ciężarówki od jasnego nieba i nie uruchomił hamulców. W rezultacie samochód wbił się pod boczną część przyczepy, a jadący Teslą S Brown poniósł śmierć.

Pamiętajmy jednak, ze tego typu systemu autonomiczne są wciąż testowane, a opisany wypadek, którego konsekwencją jest śmierć kierowcy (czy raczej osoby znajdującej się w pojeździe) stanowi pierwsze tego rodzaju zdarzenie w historii.

źródło: http://metrocafe.pl/metrocafe/7,145523,20345169,samochod-autonomiczny-mial-wypadek-zginal-siedzacy-w-nim-czlowiek.html#a=7&c=9
czytane: 3009

automatautonomiabezpieczeństwosamochódsterowanieTesla

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top