Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » By komunijny prezent nie stał się koszmarem

21.06.2016

By komunijny prezent nie stał się koszmarem

Niegdyś wśród prezentów królowały zegarki, łańcuszki i tym podobne. Niemniej w ostatnim czasie coraz częściej zastępują je smartfony, tablety i laptopy. Co zrobić, aby elektroniczne gadżety nie stały się przekleństwem dla obdarowanych maluchów i ich rodziców – podpowiadają specjaliści z firmy G DATA.

Najmłodsi użytkownicy smartfonów, szybko uczą się wysyłać SMS-y i prowadzić długie rozmowy telefoniczne. Niestety, młodzi ludzie są często niefrasobliwi i gubią różnego rodzaju przedmioty. Niewykluczone, że podobny los spotka smartfona. Stąd dobrym pomysłem jest zainstalowanie oprogramowania służącego do lokalizacji telefonu, np jak oferowane przez firmę G DATA Internet Security for Android. Ułatwi nam ono zlokalizowanie nie tylko zgubionego lub skradzionego sprzętu, ale również dziecka w sytuacji kryzysowej np. zagubienia czy porwania.

Smartfon, tablet czy laptop to zabawki, od których wyjątkowo trudno się oderwać, o czym doskonale wiedzą również dorośli. Dlatego warto już na samym początku ustalić reguły dotyczące korzystania z urządzeń. Natomiast nie powinno używać urządzeń podczas posiłków, rodzinnego spaceru, tuż przed wyjściem do szkoły czy przed snem. Warto również włączyć funkcję kontroli rodzicielskiej, dostępną w aplikacjach bezpieczeństwa – w tym również tych z firmy G DATA. Dzięki niej określimy godziny korzystania z urządzenia, dostępne aplikacje oraz strony internetowe, a także zablokujemy określone połączenie oraz zakup w sklepach z aplikacjami.

cyfrowe dzieci

Smartfony czy tablety bez aplikacji czy dostępu do sieci, przedstawiają raczej nikłą wartość. Nasze pociechy już po kilku dniach zaczną poszukiwać rozmaitych „umilaczy” w Internecie lub sklepie Google Play. Nie pozwólmy naszemu dziecku na nieograniczoną swobodę w doborze gier czy innych aplikacji. Wszak maluch powinien się bawić lub uczyć, wykorzystując aplikacje adekwatne do poziomu rozwoju. Jak to sprawdzić? Bardzo pomocny w tym przypadku okaże się ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier PEGI, klasyfikujący gry ze względu na minimalny wiek gracza oraz rodzaj treści. Przedziały wiekowe stosowane w Polsce w PEGI to 3, 7, 12, 16, 18. Najmłodsi użytkownicy lubią też zaglądać do portali społecznościowych. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że regulaminy Facebooka, YouTube’a bądź Snapchata określają minimalny wiek użytkowników na 13 lat. Wniosek jest taki, że nawet na tak popularnych portalach, dziecko może spotkać się z nieodpowiednią treścią.

Nasze dziecko nie musi przedstawiać się wszystkim użytkownikom globalnej sieci, tym bardziej, że liczba cyberprzestępców wciąż rośnie. Podawanie prawdziwego imienia, nazwiska, szkoły, wieku, adresu zamieszkania czy nazwy szkoły, może ściągnąć na nieświadomego malca całą masę kłopotów, w tym również kradzież tożsamości. Powinniśmy także uczulić młodego internautę, aby nie ujawniał nikomu, poza rodzicami, haseł dostępu do usług sieciowych. Należy też przećwiczyć z nim wymyślanie i zapamiętywanie bezpiecznych haseł.

G DATA jest najstarszym producentem oprogramowania antywirusowego na świecie. Firma powstała w 1985 roku w Bochum. Rozwiązania G DATA obecnie są dostępne w ponad 90 krajach na całym globie.

źródło: G DATA
czytane: 2125

antywirusbezpieczeństwoG DATA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top