Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Fibaro na MWC 2018 – polski smart home oczekuje na technologię 5G

05.03.2018

Fibaro na MWC 2018 – polski smart home oczekuje na technologię 5G

Fibaro już po raz drugi wzięło udział w targach Mobile World Congress w Barcelonie. Tegoroczna edycja skupiała się na technologii 5G, która już wkrótce ma wprowadzić rewolucję w prędkości przesyłania danych w świecie mobilnym.

Technologia 5G już wkrótce zadebiutuje na światowych rynkach. Eksperci reprezentujący globalne korporacje technologiczne mówią, że to standard, który przede wszystkim przyspieszy przesyłanie danych oraz ustabilizuje jakość mobilnego połączenia internetowego.

W przypadku smart home oraz kategorii IoT, to szansa na bardziej zaawansowane działanie inteligentnego domu. W szczególności rozwiną się możliwości zarządzania domem z dowolnego miejsca na świecie, przykładowo za pomocą aplikacji mobilnej Fibaro. Rozwiązanie – choć dostępne już teraz – czeka kolejny etap rozwoju. Chodzi przede wszystkim o szybszą reakcję urządzeń (nie większą niż 4 ms), a także lepszej jakości obraz z zamontowanych w domu kamer. To szczególnie istotne w kontekście jednej z ostatnich premier – Fibaro Intercom, inteligentnego domofonu, z którego połączenia odbiera się na telefonie.

Standard 5G umożliwi także wykonywanie bardziej zaawansowanych operacji przez urządzenia IoT. Będzie to lokomotywa napędowa dla rozwoju integracji pomiędzy takimi obszarami jak smart home a automotive. W tym przypadku, dobre działanie obu tych zagadnień zależne jest od podejmowania decyzji przez urządzenia, które muszą obliczyć wiele zmiennych. Wraz z pojawieniem się sygnału 5G będzie to znacznie prostsze. Ustabilizuje się również jakość połączenia, które od teraz będzie w stanie udźwignąć jeszcze większą ilość urządzeń. To wyjątkowo istotne w przypadku IoT i smart home, gdzie często instalacje obciążone są danymi z kilkudziesięciu urządzeń. Wraz
z wejściem 5G problemem nie będzie obsługa nawet setek akcesoriów.

W trakcie tegorocznej edycji MWC, Fibaro zaprezentowało także możliwości połączenia Systemu Fibaro z rozwiązaniami największych producentów IoT na świecie. Wśród nich znalazły się takie firmy jak Google, Amazon czy Apple. Ponad 175 integracji to dowód szerokiej komplementarności Systemu Fibaro, który może działać w połączeniu z asystentami głosowymi, systemami bezpieczeństwa, oświetlenia, ogrzewania czy urządzeniami multimedialnymi sterującymi domową rozrywką. To znak dla użytkowników, że inwestując w Fibaro, mogą łączyć z nim rozwiązania producentów, tym samym otwierając sobie kolejne możliwości i funkcje. Takiego działania nie mogą zagwarantować zamknięte i hermetyczne systemy.

źródło: Fibaro
czytane: 2264

5GFibarointernet rzeczyIoTMWCsmart home

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top