Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Microsoft Edge vs reszta – która przeglądarka najszybciej opróżni baterię?

22.06.2016

Microsoft Edge vs reszta – która przeglądarka najszybciej opróżni baterię?

Przeglądarka Edge od Microsoftu wciąż pozostaje mniej popularnym wyborem internautów – razem z wygaszanym Internet Explorerem mają łącznie ok. 10-procentowy udział w rynku, podczas gdy Chrome chwali się niemal 60-procentowym udziałem. Ale koncern z Redmont nie odpuszcza i promuje Edge porównując energożerność najpopularniejszych przeglądarek – i w tym aspekcie niezaprzeczalnie przeglądarka od Microsoftu jest górą, a  Chrome zdobył niechlubny tytuł przeglądarki, która zużywa najwięcej baterii. Jest to z pewnością warte uwzględnienia w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych.

Laboratoryjne testy ujawniły, że laptop z przeglądarką Edge pracuje o 70% dłużej niż ten z Chromem i 43% dłużej od urządzenia z przeglądarką Mozilla – w badaniu wykorzystano cztery laptopy Surface Pro z zainstalowanymi przeglądarkami Edge, Chrome, Opera i Firefox, na których streamowany był film w sieci bezprzewodowej. Edge osiągnął 7 godz. i 22 min., Opera 6 godz. i 18 min., Firefox 5 godz. i 19 min., natomiast Chrome zaledwie 4 godz. i 19 min. Szczegółowe wykresy można obejrzeć na blogu Microsoftu. Dodajmy jeszcze, że redakcja Wall Street Journal przeprowadziła własne, niezależne testy, które potwierdziły wyniki Microsoftu.

 

 

źródło: http://businessinsider.com.pl/technologie/firmy/edge-chrome-opera-czy-moziila-ktora-potrzebuje-najmniej-energii/yet557q
czytane: 3066

EDGEinternetMicrosoft

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top