Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Opaska, która zmierzy promile

21.05.2016

Opaska, która zmierzy promile

Firma BACtrack z San Francisco stworzyła opaskę monitorującą poziom alkoholu, którą można nosić na nadgarstku. To ciekawe narzędzie łączące akcesoria typu wearables i urządzenia do monitorowania zdrowia. Sensory opaski analizują pot użytkownika i mierzą w ten sposób poziom alkoholu. Możliwe jest też zapisywanie historii pomiarów, co stanowić będzie cenną wskazówkę dla lekarzy, informującą o „historii picia” pacjenta.

 

The BACtrack Skyn wearable alcohol biosensor is seen in an undated handout artist's rendering courtesy of BACtrack. BACtrack/Handout via Reuters

BACtrack Skyn – tak moze wyglądać opaska monitorująca poziom alkoholu w organizmie śródło: BACtrack/Handout via Reuters

W przeciwieństwie do tradycyjnych alkometrów opaska jest o wiele bardziej poręczna i umożliwia monitorowanie poziomu alkoholu. W swojej obecnej formie akcesorium nie może jednak zastąpić alkomatu czy badania krwi – nie zapewnia bowiem pomiaru alkoholu we krwi w czasie rzeczywistym – etanol jest przekazywany przez skórę po około 45 minutach. Dodatkowo opaska komunikuje się ze smartfonem za pomocą technologii bezprzewodowej.

To nie wszystko – opaska mierząca poziom alkoholu wygrała konkurs sponsorowany przez rząd Stanów Zjednoczonych – National Institutes of Health (NIH) Wearable Biosensor Challenge zdobywając nagrodę w wysokości 200 tysięcy dolarów. Na razie urządzenie nie znajduje się w sprzedaży – musi zostać wpierw przekazane do Food and Drug Administration, amerykańskiej instytucji rządowej, która  zajmuje się kontrolą żywności, leków i urządzeń medycznych, dopuszczając je do obrotu (lub nie).

źródło: http://venturebeat.com/2016/05/20/wrist-strap-device-for-alcohol-monitoring-wins-200000-prize/
czytane: 3068

akcesoriaopaska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top