Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Samsung QLED 8K wchodzi do sprzedaży w Polsce

16.11.2018

Samsung QLED 8K wchodzi do sprzedaży w Polsce

Premiera nowego telewizora Samsunga oferującego rozdzielczość 8K była jednym z istotniejszych premier podczas berlińskich targów IFA. Teraz produkt ten pojawił się w Polsce w przedsprzedażowej ofercie. Samsung QLED 8K to telewizor, który pozwoli cieszyć się realistycznym i szczegółowym obrazem w jakości 8K. Od 16 listopada telewizory QLED 8K o przekątnej ekranu 65 i 75 cali będą dostępne w przedsprzedaży w wybranych sklepach wraz z pakietem dodatkowych korzyści.

Podstawowym wyróżnikiem telewizora jest oferowana rozdzielczość. Jest to mianowicie 8K (7680 x 4320 pikseli), czyli czterokrotnie więcej detali niż 4K (3840 x 2160) oraz 16 razy więcej niż będące rynkowym standardem Full HD (1920 x 1080). Na dodatek jest tu technologia inteligentnego skalowania do 8K, która odpowiada za poprawę jakości obrazu. Na czym to polega? Otóż wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji (AI), treści w rozdzielczości 4K lub niższej są inteligentnie skalowane do poziomu jak najbliższego 8K. Dzięki temu praktycznie każdy materiał wideo będzie można zobaczyć w dużo wyższej jakości.

Za sprawne i wydajne przetwarzanie obrazu odpowiada procesor Quantum 8K. Odgrywa on także kluczową rolę w procesie upscalingu i pozwala w czasie rzeczywistym, wykorzystać pełny potencjał sztucznej inteligencji. Warto dodać, że procesor znacząco polepsza także jakość dźwięku, dopasowując go do wyświetlanej treści. Do tego telewizor obsługuje standard HDR10+ i cechuje się wysokim poziomem jasności. Dla ekranu o przekątnej 65 cali będzie to 3000 nitów i aż 4000 nitów dla ekranu 75 cali oraz wersji 85-calowej, która trafi do sprzedaży przed końcem tego roku. Dzięki temu odwzorowanie szczegółów będzie równie wysokie w ciemnych i jasnych scenach.

 

Przedsprzedaż trwa od 16 do 30 listopada 2018 roku. Przedsprzedażowa oferta obejmuje wiele usług dodatkowych. Pakiet dodatkowych korzyści obejmuje m.in. usługę transportu wniesienia, montażu i konfiguracji, a także profesjonalną kalibrację. W zestawie z telewizorem dostępny będzie wieszak No-Gap, który pozwoli zamontować telewizor płasko przy samej ścianie. Aby od razu cieszyć się ulubionymi treściami w zupełnie nowej jakości, QLED 8K będzie dostępny z ofertą Samsung Smart Pack 2018, która daje dostęp do czterech z siedmiu wybranych serwisów VOD.

No to teraz coś, na co czekacie najbardziej – ceny. Oto one:

Cena 75-calowego telewizora to 29 999 złotych (jest też oferta na zakup w ratach, tj. 20 rat po 1 499,95 złotych)

Cena 65-calowego telewizora to 19 999 złotych (na razie jest on jeszcze niedostępny)

źródło: Samsung
czytane: 2852

8KSamsungTV

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top