Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Sony wycofuje się z Brazylii

22.06.2016

Sony wycofuje się z Brazylii

Sony wycofuje swoje aktywa z Brazylii. Jeden z największych i najbardziej znanych na mobilnym rynku producentów niedługo po tym, jak zapowiedział wzmożoną ekspansję na brazylijskim rynku smartfonów, składa broń. To oznacza zakończenie współpracy z firmami Foxconn i Arima w tym regionie i rezygnację z lokalnej produkcji. Oficjalnym, podawanym przez Sony powodem zmiany planów jest brak ulg podatkowych i niepewna sytuacja ekonomiczna kraju.

Informację podała Ana Peretti, dyrektor marketingu Sony, podkreślając, że obecne kroki podjęte przez firmę podyktowane są także bieżącą prognozą makroekonomiczną dla Brazylii. Obecnie sprzedawane modele: Sony Xperia X i Sony Xperia XA montowane są w Chinach i Tajlandii. Rezygnacja z brazylijskiej produkcji to utrata wielomilionowych obietnic, które mogły dać temu rynkowi spory zastrzyk motywacji.

Dla laika ekonomicznego, który niewiele wie o wielkich operacjach pieniężnych na skalę poszczególnych krajów, ale obserwującego z uwagą rynek mobilny, obecna sytuacja może zdawać się częścią długofalowej polityki Sony dotyczącej minimalizacji strat i wzmożonej dbałości o oszczędności. – Ale w Brazylii rzeczywiście dzieje się źle. O nieciekawej sytuacji rynkowej świadczy chociażby to, że nie tylko Sony, ale również Xiaomi zdecydowało się na wycofanie produkcji z tego kraju.

źródło: ZDNet
czytane: 4109

Foxconnxiaomi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top