Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Sposób na telemarketera

11.05.2016

Sposób na telemarketera

Francuzi od 1 czerwca mogą udowodnić, że są w stanie skutecznie pozbyć się telemarketerów. Otóż każdy Francuz, który nie będzie chciał być gnębiony telefonami od marketingowych natrętów, będzie mógł zastrzec swój numer za pomocą strony o nazwie Bloctel. Dzięki temu zostanie on usunięty (numer, nie Francuz) z baz firm telemarketingowych. A co jeśli firma jednak zadzwoni? Wtedy powinna być przygotowana na grzywnę w wysokości nawet 75 tysięcy euro.

W Polsce nad podobnym rozwiązaniem zastanawia się Ministerstwo Cyfryzacji – ale żadne prace nie zostały jeszcze podjęte. Funkcjonuje co prawda „Lista Robinsonów„, zainicjowana przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, ale w praktyce nawet zarejestrowani przedsiębiorcy mogą, ale nie muszą brać udziału w inicjatywie.

Dlatego najlepiej liczyć na siebie (blokowanie numerów, czarne listy) i na internautów, którzy w kilku popularnych serwisach dzielą się numerami nagabujących ich telemarketerów, np. www.odebractelefon.pl (także aplikacja na Androida), www.numernet.pl, kto-dzwonil.pl, www.tellows.pl, za granicą można skorzystać np.z whocallsme.com czy www.everycaller.com.

źródło: http://metrocafe.pl/metrocafe/7,145523,20043834,we-francji-znaleziono-sposob-na-uciazliwych-telemarketerow.html; źródło grafiki: https://listarobinsonow.pl/
czytane: 3096

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top