Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » SSD o pojemności 32 TB od Samsunga

16.08.2016

SSD o pojemności 32 TB od Samsunga

SSD od Samsunga dostępne w sklepach osiągnęły już pojemność 1 TB, ale koreański producent sięga po więcej. Pamięć SSD jest coraz częściej i chętniej wykorzystywana zarówno w desktopach, jak i w konstrukcjach mobilnych. Jej niewątpliwe zalety to mały rozmiar i błyskawiczny czas dostępu.

Samsung pochwalił się przekroczeniem kolejnej granicy w dziedzinie produkcji tego typu pamięci: technologią V-NAND pozwalającą na produkcję 2,5-calowych urządzeń SSD o pojemności 32 TB. W ciągu 4 lat ma być możliwa produkcja dysków o pojemności 100 terabajtów. Wyprodukowana przez Samsunga 32-terabajtowa pamięć SAS SSD jest dwukrotnie bardziej pojemna, niż rekordzista z zeszłego roku – PM1633a, który również był wyprodukowany przez Samsunga.

SSD ma trafić do masowej produkcji w 2017 roku, a zatem już niedługo. Trudno będzie wyprzedzić lidera, choć próbuje Seagate zapowiadając 3,5-calowego SSD o pojemności 60 TB. Seagate jednak w przeciwieństwie do Samsunga nie podaje daty rozpoczęcia produkcji.

Rekordowo pojemny dysk SSD samsunga nie jest jedyną innowacją w dziedzinie tego typu urządzeń. Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio na stronach producenta.

źródło: Samsung
czytane: 3217

dyskpamięćSamsung

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top