Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Technologia w soczewkach kontaktowych

15.05.2016

Technologia w soczewkach kontaktowych

Technologiczne stuningowanie soczewek kontaktowych nie jest nowym pomysłem. Ileż to razy widzieliśmy różne futurystyczne zastosowania tak podrasowanych soczewek w filmach i serialach. Google też miało ciekawą koncepcję na soczewki, które mierzyłyby poziom glukozy we krwi z przeznaczeniem dla cukrzyków. Tymczasem Sony i Samsung mają inny pomysł na naoczną elektronikę – obydwaj producenci opatentowali soczewki z wbudowanymi kamerami.

Opatentowane rozwiązanie Samsunga

Opatentowane rozwiązanie Samsunga źródło: Samsung/Korea Intellectual Property Right Service (KIPRIS)

Samsung ma patent na soczewkę z wbudowaną kamerą, która kontrolowana jest mruganiem.  Dane są przesyłane do smartfonu poprzez wbudowane anteny i tam przetwarzane w plik wideo. Obraz może też być przesyłany bezpośrednio na soczewkę – w ten sposób użytkownicy mogliby korzystać choćby z możliwości Augmented Reality bardziej dyskretniej niż w przypadku okularów.

Opatentowane rozwiązanie Sony / United States Patent and Trademark Office

Opatentowane rozwiązanie Sony / United States Patent and Trademark Office

Firma Sony z kolei ogłosiła, że otrzymała patent na soczewki, które będą dyskretnie nagrywać wszystko, co widzi noszący je osobnik. Kontrolowanie kamery będzie realizowane przez mruganie. Ciekawe, jak rozwiną się te pomysły i jak będą działać w praktyce…

 

 

źródło: www.techinsider.io, www.sciencealert.com
czytane: 2475

kameraSamsungSony

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top