Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » TIDAL – miliony utworów w najwyższej jakości HiFi

13.11.2020

TIDAL – miliony utworów w najwyższej jakości HiFi

Platforma muzyczno-rozrywkowa TIDAL nieustannie pracuje nad rozwojem aplikacji oraz udostępnia użytkownikom nowe funkcje. Dzięki współpracy z Warner Music Group użytkownicy HiFi mogą teraz słuchać zarówno polskich jak i zagranicznych twórców, takich jak m.in. The Notorious B.I.G., Missy Elliott, LCD Soundsystem, Madonna, Andrzej Zaucha, Bajm, Breakout, Czesław Niemen, Dżem, Kora i Maanam, Krzysztof Penderecki, Republika czy T.Love w jakości HiFi MQA.

TIDAL to globalna platforma muzyczno-rozrywkowa, pozwalająca na zbliżenie twórców i ich fanów dzięki oryginalnym materiałom i ekskluzywnym wydarzeniom. Dostępny w 56 krajach serwis streamingowy dysponuje katalogiem ponad 70 milionów utworów i 250 tysięcy wysokiej jakości wideo. Udostępnia także oryginalne seriale, podcasty, tysiące playlist skomponowanych przez ekspertów. Daje ponadto możliwość odkrywania artystów za pośrednictwem TIDAL Rising.

MQA – dźwięk, jak w studiu

MQA pod kierownictwem Boba Stuarta, który w tym roku został pierwszym inżynierem dźwięku z nagrodą Prince Philip Award od Królewskiej Akademii Inżynierii, oferuje pionierskie rozwiązania w zakresie całkowicie nowego sposobu kodowania cyfrowego dźwięku, stworzonego w oparciu o to, w jaki sposób ludzie słyszą. Kluczowe w technologii MQA jest zapewnienie słuchaczom dokładnie takiego nagrania, jakie powstało w studiu. Ponadto MQA rozwiązuje problem sprawiający, że po przekształceniu dźwięku analogowego w cyfrowy, niektóre brzmienia słychać w nienaturalny sposób. To właśnie dzięki temu MQA pozwala na odsłuch w najwyższej możliwej jakości.

Radio Artysty i Radio Utworu

Aby ułatwić słuchanie i odkrywanie większej liczby utworów Masters, TIDAL wprowadza także Radio Artysty i Radio Utworu oraz spersonalizowane playlisty z nowościami zawierające wyłącznie piosenki w jakości Masters. Radio Artysty oraz Radio utworu to zestawienia, które mogą przypaść do gustu użytkownikom słuchającym konkretnego utworu lub twórcy. Aby odnaleźć Radio Utworu wystarczy podczas jego odsłuchu kliknąć w menu w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać „Idź do radia utworu”. W przypadku twórców, wystarczy wybrać symbol Radia Artysty znajdujący się obok biografii na jego stronie głównej w aplikacji. Dzięki tym funkcjom, użytkownicy HiFi będą mogli wyjątkowo łatwo cieszyć się swoimi ulubionymi numerami, a także poznawać piosenki nowych artystów, które zaproponuje aplikacja na podstawie ich upodobań muzycznych.

Funkcje oferowane przez subskrypcję TIDAL HiFi:

  • Osoby korzystające z TIDAL HiFi mają możliwość decydowania, w jakiej jakości słuchają muzyki oraz korzystania z szeregu technologii:
  • HiFi – umożliwia słuchanie muzyki w jakości CD, wykorzystując bezstratny format FLAC.
  • Master – technologia zapewniająca doskonałą jakość odsłuchu i pozwalająca cieszyć się muzyką tak jak została ona nagrana w studiu. Umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości.
  • Dolby Atmos – technologia zapewniająca przełomowe doznania. Dzięki przestrzennej formie dźwięku pozwala usłyszeć niezauważalne wcześniej detale, które zostały utracone w tradycyjnych nagraniach stereo.
  • Sony 360 Reality Audio – koncepcja muzyczna wykorzystująca stworzoną przez Sony technologię obiektowego dźwięku przestrzennego, która zapewnia brzmienie realistyczne jak na prawdziwym koncercie lub w studio. Za pomocą dowolnych słuchawek pozwala słuchaczom zanurzyć się w otaczającym ich dźwięku.

3 miesiące za 3 złote

Osoby, które jeszcze nie używają TIDAL, mogą skorzystać teraz ze specjalnej oferty, dzięki której otrzymają dostęp do 3-miesięcznej subskrypcji HiFi za jedyne 3 złote. Promocja dostępna jest tutaj. Natychmiast po założeniu konta otrzymają spersonalizowany „Welcome Mix” zawierający muzykę ich ulubionych artystów i utwory, które inspirują do poznawania nowej muzyki.

źródło: TIDAL
czytane: 1870

audiodźwiękHi-FimuzykastreamingTidal

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top