Quantcast

adplus-dvertising

09.12.2019

Uczniowie podstawówek na interaktywnych zajęciach z kodowania

2 500 młodych programistek i programistów z 10 polskich miast bierze udział w tegorocznej Godzinie Kodowania z Amazon. Z lekcji prowadzonych przez 50 wolontariuszy gdańskiego Centrum Rozwoju Technologii Amazon korzystają uczniowie szkół podstawowych z województw: pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego; zaś dzieci z województw: śląskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego odwiedzą centra logistyczne wyposażone w ultranowoczesne rozwiązania robotyczne.

W XXI wieku języki programowania warto traktować, jak kolejny język obcy. W szkole uczymy się angielskiego po to, aby móc się płynnie komunikować, podróżować, zdobywać kolejne doświadczenia naukowe lub zawodowe. Język programowania pozwala nam lepiej zrozumieć współczesny świat, coraz bardziej cyfrowy i zaklęty w algorytmach. Dzięki niemu nabieramy umiejętności analitycznych i zaczynamy rozumieć technologie – powiedział Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.
Szczegółowe informacje na temat Godziny Kodowania, a także lekcje online, z których można korzystać przez cały rok, dostępne są na stronie hourofcode.com/pl

źródło:
czytane: 752

Komentarze

top