Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Motoryzacja » BMW X3 – czy SUV może być fajny i ekonomiczny?

26.07.2018

BMW X3 – czy SUV może być fajny i ekonomiczny?

Wracamy do tematyki motoryzacyjnej. Tym razem, okazją do spotkania z ciekawym samochodem jest nowa aplikacja na smartfony, przygotowana przez BMW. Przyglądamy się jej bliżej, wspominając o nowych funkcjach, które – jak zobaczycie – prezentują się nader efektownie.

Tym razem będzie też trochę o ekonomii jazdy. BMW wyposaża swe samochody w kilka funkcji, pozwalających na ograniczenie zużycia paliwa, a także „uczących” kierowcę eco-drivingu, nawyków, które stosowane przy codziennej jeździe pozwolą zaoszczędzić nieco paliwa.

Dzielę się z Wami również osobistymi spostrzeżeniami związanymi z przesiadką z limuzyny czy coupe (którymi najczęściej jeżdżę) na pojazd klasy SUV. Co prawda, X3 należy do kategorii mniejszych, kompaktowych SUV-ów, ale dla kogoś, kto przywykł do szorowania siedzeniem po asfalcie, półleżącej pozycji za kierownicą i spoglądania na drogę z perspektywy żaby – to zupełnie nowe doświadczenie.

Opowiadam o własnych wrażeniach – ale jednocześnie wskazuję, że taka przesiadka wcale nie jest zła, że SUV ma sporo zalet i do tego – wbrew pozorom – potrafi być w miarę oszczędny. „W miarę”, bowiem trzeba brać pod uwagę, że solidna moc i przyzwoite osiągi, połączone z królewskim wyposażeniem i sporą masą samochodu, nie pozwolą obniżyć zużycia paliwa do poziomu miejskiego autka z 3-cylindrowym silniczkiem litrowej pojemności. Ale coś za coś – trzeba też sprawić sobie od czasu do czasu przyjemność, a jazda BMW X3 może przynieść sporo przyjemnych doznań.

By nie zanudzać was szczegółami technicznymi (których zapewne znajdziecie wiele w serwisach stricte motoryzacyjnych), tradycyjnie nie rozwodziłem się nad częścią technologii, które znajdziemy w BMW X3. Gdyby nie to, film musiałby trwać ponad godzinę, bo – wierzcie mi – jest o czym opowiadać. Pokazuję jedynie kilka ciekawostek, o których dotąd nie opowiadałem w filmach o tematyce motoryzacyjnej. Z tych samych względów, w filmie pojawia się kilka odniesień do wcześniejszej opowieści – o BMW 530. Jeśli poczujecie niedosyt – zapraszam was również do obejrzenia wspomnianego filmu, który znajdziecie TUTAJ.

Natomiast po szczegóły techniczne i cennikowe – odsyłam was na strony producenta samochodu, czyli BMW:
Informacje o BMW X3
Dane techniczne
O BMW Connected
Konfigurator i cennik

 

źródło: materiał własny
czytane: 6729

activeAndroidAplikacjaautobezpieczeństwoBMWBMW tech clubconnected carjazdamotoryzacjaremote

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top