Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Motoryzacja » Navitel NR200 – kamera samochodowa z sensorem night vision

05.06.2019

Navitel NR200 – kamera samochodowa z sensorem night vision

Firma Navitel, popularny dostawca na rynku elektroniki samochodowej prezentuje nowy wideorejestrator – model NR200, wyposażony w funkcję night vision.

Navitel NR200 nagrywa materiał wideo w rozdzielczości Full HD. Kamerę wyposażono w 2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480×240, procesor MStar MSC8336 i sensor optyczny SC2363 z obsługą night vision. Urządzenie wykorzystuje jedną z najbardziej wydajnych technologii kompresji obrazu – H.264. Pliki zapisywane są w formacie .MP4. Model NR200 oferuje wsparcie kart microSD o maksymalnej pojemności 64 GB. Kąt widzenia obiektywu wynosi 120 stopni. Wbudowany czujnik G-Sensor rejestruje i chroni materiał wideo zarejestrowany podczas wypadku, gwałtownego przyspieszenia, hamowania lub kolizji. Nagrany incydent zapisywany jest automatycznie w pamięci urządzenia.

Navitel NR200 wyposażono w funkcje dodatkowe: auto-start oraz tryb parkingowy. Po włączeniu zapłonu w samochodzie kamerka automatycznie uruchamia się i rozpoczyna nagrywanie (pod warunkiem, że zapewniony jest stały dopływ zasilania). Wideorejestrator wykrywa ruch w polu widzenia kamery i rozpoczyna nagrywanie nawet podczas nieobecności kierowcy w samochodzie.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów postanowiliśmy wprowadzić na rynek budżetową kamerkę o rozdzielczości nagrywania Full HD. Problemem wielu tanich urządzeń w Polsce jest interpolowana rozdzielczość. Słabej jakości sensory optyczne nie są w stanie przetworzyć rejestrowanego obrazu. W przypadku sytuacji spornej kierowca nie będzie mógł nawet zweryfikować, kto był sprawcą wypadku lub szkody parkingowej. Navitel NR200 to nasz pierwszy produkt z nowej rodziny kamerek z night vision. Sensor SC2363, który umieszczono w tym modelu umożliwi kierowcy nagranie przejrzystego materiału wideo i będzie wręcz noktowizorem podczas jazdy. W niedalekiej przyszłości planujemy rozwinąć portfolio wideorejestratorów o kolejne modele” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO Navitel EUROPE.

W opakowaniu wraz z urządzeniem umieszczono zestaw niezbędny do rejestrowania codziennych podróży: ładowarkę, ściereczkę z mikrofibry, kabel mini-USB, uchwyt na przyssawkę i licencję nawigacyjną na smartfon z mapą Europy, na okres 12 miesięcy. Navitel NR200 jest już dostępny w sieciach sklepów z elektroniką użytkową. Sugerowana cena wideorejestratora – 129 złotych.

źródło: Navitel
czytane: 2326

kamera samochodowaNavitelwideorejestrator

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top