Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Motoryzacja » Nextbase – brytyjski producent kamer samochodowych debiutuje w Polsce

17.09.2021

Nextbase – brytyjski producent kamer samochodowych debiutuje w Polsce

Europejski producent kamer samochodowych debiutuje w Polsce. Firma Nextbase, posiadająca 60% udziałów na europejskim, od dziś oferuje polskim kierowcom innowacyjne kamery samochodowe m.in. z funkcją „Emergency SOS”. W sytuacji awaryjnej technologia ta może uratować życie podróżującym, informując służby ratunkowe o poważnym wypadku.

Brytyjski Nextbase wkracza do Polski z nową linią produktów serii 2. W jej skład wchodzi sześć kamer samochodowych – 122HD, 222, 322GW, 422GW, 522GW oraz najnowsza 622GW o rozdzielczości 4K. Wszystkie mają inteligentny tryb parkowania, modele z oznaczeniem GW wyposażono w moduły GPS (10 Hz) i Wi-Fi. W swoich produktach firma koncentruje się na zapewnieniu najwyższej możliwej jakości obrazu bez względu na porę dnia oraz warunki atmosferyczne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu autorskiego oprogramowania oraz współpracy z firmą Ambarella – wiodącym producentem półprzewodników na świecie.

„Cieszymy się, że z naszymi wysokiej klasy kamerami samochodowymi debiutujemy na polskim rynku. Polska jest rynkiem z dużą chłonnością i miejscem dla nowego gracza klasy premium. Przychodzimy z unikalną technologią, która wzniesie branżę wideo rejestratorów jazdy na wyższy poziom” – powiedział Richard Browning, dyrektor generalny Nextbase.

Najważniejsze funkcje kamer samochodowych Nextbase serii 2:

 • Emergency SOS – w przypadku poważnej kolizji lub wypadku technologia ta może uratować życie pasażerom. Wówczas automatycznie służby ratunkowe zostają poinformowane o wypadku oraz o dokładnej lokalizacji pojazdu za sprawą wbudowanego w kamerę nadajnika GPS. Ułatwiając służbom uzyskanie kluczowych informacji użytkownik może wprowadzić w system informacje medyczne takie jak grupa krwi czy historia chorób.
 • Funkcja AutoSync to kolejną znacząca nowość w branży kamer samochodowych. Wykorzystuje ona technologię Bluetooth do automatycznego przesyłania plików wideo z konkretnym zdarzeniem na drodze bezpośrednio na smartfon użytkownika. Filmy można przeglądać na dedykowanej aplikacji mobilnej MyNextbase oraz łatwo udostępniać je stronom trzecim np. Policji.
 • Sterowanie głosowe. Nextbase w swoich produktach oferuje integrację z asystentem głosowym Amazon Alexa. Kierowca dzięki tej funkcji ma możliwość zapisywania nagrań wideo, odtwarzania muzyki, wykonywania połączeń telefonicznych, a nawet obsługi urządzeń smart home za pomocą swojego głosu.
 • Tryb parkowania – rejestruje wstrząsy lub fizyczne ruchy pojazdu, gdy samochód jest zaparkowany. Zapewnia kierowcom ochronę poprzez aktywację nagrywania wideo, gdy dojdzie do stłuczki, a nawet wówczas gdy w pojeździe nie ma kierowcy.
 • Intuicyjne i zaawansowane oprogramowanie MyNextbase. W jego skład wchodzi aplikacja na urządzenia mobilne (MyNextbase Connect) oraz odtwarzacz wideo na komputery (MyNextbase Player). Użytkownik otrzymuje również wersję do edycji i bezpłatną pamięć masową w chmurze, która gwarantuje bezpieczne przechowywanie nagrań z kamery samochodowej.

To co wyróżnia debiutująca w Polsce markę Nextbase na tle konkurencji to modułowość swoich produktów. W sprzedaży dostępne są kompatybilne ze sobą kamery oferujące widok bezpośrednio z wnętrza auta oraz kamery cofania. Wystarczy zsynchronizować je z główną kamerą, aby cieszyć się większą ochroną pojazdu i pasażerów.
Poza rejestrowaniem podróży samochodowych, kamery samochodowe Nextbase to również zaawansowane funkcje i moduły przekształcające samochód w inteligentny pojazd. W ofercie znaleźć można akcesoria, w tym karty SD, filtry polaryzacyjne, pokrowce oraz okablowanie.

Dostępność i ceny:

Kamery samochodowe Nextbase dostępne są w MediaMarkt, MediaExpert, Komputronik, X-kom, Allegro, oraz u wybranych partnerów handlowych w sugerowanej cenie katalogowej:

 • 122HD – 299 PLN
 • 222 – 399 PLN
 • 322GW – 599 PLN
 • 422GW – 799 PLN
 • 522GW – 899 PLN
 • 622GW – 1199 PLN

źródło: Nextbase
czytane: 2506

autokamerabezprzewodowedashcamkamerakamera samochodowaNextbaserejestratorsamochódwideorejestrator

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top