Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » miszmasz » Dziś dzień bez telefonu komórkowego. Podejmiecie wyzwanie?

15.07.2016

Dziś dzień bez telefonu komórkowego. Podejmiecie wyzwanie?

Dacie radę wytrzymać jeden dzień bez komórki? Warto podjąć wyzwanie, zwłaszcza, że mamy dziś, czyli 15 lipca, nieformalny, światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego. Zainicjowali go sami internauci, rozpowszechniając ideę wyłączenia komórki na 24 godziny za pomocą tzw. łańcuszków szczęścia. Dobrze, że ta kontrowersyjna metoda nie „zabiła” pomysłu i od kilku lat w połowie lipca mamy okazję spróbować przetrwać jedna dobę bez komórki. Telefon zastąpił tyle urządzeń i służy do praktycznie każdej aktywności związanej z komunikacją, pracą i rozrywką, dlatego odstawienie go na choćby jeden dzień  wydaje się trudniejsze niż kiedykolwiek. Komórek używają praktycznie wszyscy, niezależnie od wieku, i większość z nas bez smartfonu czuje się jak bez ręki. Co niestety doprowadza do wielu negatywnych zjawisk, takich jak uzależnienie lub cyberprzemoc.

15-07

Oto garść porad, jak przetrwać bez komórki:

 • Stopniowo przygotowuj się do zaprzestania korzystania z telefonu (może do przyszłorocznego Dnia bez telefonu się uda).
 • Zacznij od zrezygnowania z używania dodatkowych funkcji komórki, takich jak komunikator, odbieranie maili czy sufrowanie po sieci – w końcu możesz wykorzystywać do tego celu peceta.
 • Dzwoń, tylko wtedy kiedy jest to faktycznie niezbędne, np. umawiając się do lekarza czy na spotkania biznesowe. Ewentualnie do umawiania się z rodziną i znajomymi, ale po to, by spędzić z nimi czas bezpośrednio.
 • Odzwyczaj się od komórki przez stopniowe ograniczanie czasu, w jakim go wykorzystujesz. W ten sposób szybciej przyzwyczaisz się do życia bez telefonu komórkowego. Zacznij od kilku godzin, potem dni i wydłużając ten okres, w końcu będziesz mógł zrezygnować z niego całkowicie.
 • Bądź przygotowany na najgorsze i trzymaj w samochodzie telefon bez karty SIM – w razie wypadku z każdego telefonu GSM można się dodzwonić bez karty SIM na alarmowy numer 112.
 • Jeśli chcesz się komunikować z rodziną czy znajomymi, wykorzystuj telefony stacjonarne lub usługi internetowe, takie jak Skype czy Google Voice.
 • Zastąp komórkę innymi sprzętami, takimi jak odtwarzacz muzyki, czytnik ebooków lub choćby notes. Noś je w kieszeni czy torebce tak jak telefon, w ten sposób nie będziesz czuć się nieswojo bez znajomego ciężaru.
 • Rób długoterminowe plany – mając telefon pod ręką można organizować życie w biegu i co chwilę coś zmieniać, ale bez telefonu wymaga to wcześniejszych ustaleń dotyczących na przykład miejsca czy czasu spotkania.
 • Poinformuj wszystkich, że zmianie ulegnie system porozumiewania się z tobą – znajomi i rodzina będą musieli przestawić się z okazji do zajmowania ci czasu niezależnie od pory dnia do godzin, w których jesteś w pobliżu telefonu stacjonarnego czy peceta.
 • Zmień sposób, w jaki się relaksujesz lub „zabijasz” czas. Jeśli do tej pory grałeś na komórce czy podglądałeś znajomych na Facebooku, spróbuj poczytać książkę lub po prostu posłuchać muzyki.
 • Pożytecznie wykorzystaj czas, który pojawi się po „odstawieniu” telefonu, na przykład na uprawianie sportu, dokształcanie się czy spędzanie czasu z rodziną.

źródło: www.dzien.com.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.wikihow.com
czytane: 4727

internetkomórkitelefon

Komentarze

2 odpowiedzi na “Dziś dzień bez telefonu komórkowego. Podejmiecie wyzwanie?”

 1. klaudia pisze:

  cenne porady, ale i tak nie wyobrażam sobie wcielać je w życie! ;P wolę jedno sprawne urządzenie niż tonę elektroniki wokół siebie. mam smartfona w korzystnym abonamencie bez tzw. zwyzek od t-m i działa w sumie cały dzień, służy mi i do pracy, i do rozrywki, i do kontaktu z ludźmi. 😉

 2. MrK pisze:

  Co za bzdury. Ludzie wymyślają sobie jakiś „dzień” oszukując samych siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top