Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » na luzie » Mają wytrzymać trzy dni bez smartfona

17.03.2016

Mają wytrzymać trzy dni bez smartfona

Muszą zrezygnować z telefonów, komputerów, tabletów i gier na trzy dni. 60. nastolatków w wieku od 12 do 18 zdecydowało się wziąć udział w eksperymencie zorganizowanym przez fundację „Dbam o mój z@sięg”. Pierwsi już rozpoczęli zmagania, inni są w trakcie.

– To dla nich naprawdę poważne wyzwanie i zastanawiamy się, czy wytrzymają – mówi na łamach TVN24 Maciej Dębski, szef fundacji.

Gdzie fundacja znalazła ochotników do udziału w eksperymencie? Oczywiście w internecie. Eksperyment trwa od poniedziałku 14 marca do końca tygodnia, czyli do 20 marca 2016 roku. W ciągu tego tygodnia każdy z młodych ludzi wybiera sobie trzy dni pod rząd, kiedy to dobrowolnie odetnie się od sieci i wszelkich mobilnych urządzeń. Jak sobie z tym poradzą? Mają to opisywać w specjalnym dzienniku, zamieszczać swoje wrażenia, odczucia i emocje.

A jeśli im się nie uda utrzymać w internetowej abstycencji? W każdej chwili mogą odpuścić sobie i wrócić do sieci i wirtualnej rzeczywistości.

– Jeśli będą chcieli ponownie spróbować i zmieszczą się w wyznaczonym czasie, to mogą podjąć próbę jeszcze raz – wyjaśniał Maciej Dębski. – Muszą jednak zapisać, dlaczego zdecydowali się na przerwę – wyjaśnia w rozmowie z TVN24.

Dziennikarze tej stacji ustalili także, że uczniowie będą musieli wykonać trzy zadania:

  • umówić się z kimś na kawę lub herbatę bez użycia telefonu i internetu
  • porozmawiać z rodzicami lub dziadkami o tym, jak to było w czasach, kiedy nie było telefonów i internetu, jak komunikowali się ludzie
  • umówić się z kolegami z klasy i w szkole wykonać plakat na temat eksperymentu, w którym biorą udział.

źródło: TVN24.pl
czytane: 3294

Następny artykuł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top