Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » na luzie » Zmieniaj płeć przez internet

20.03.2016

Zmieniaj płeć przez internet

W Norwegii zmienisz płeć przez internet – alarmuje Fakt.pl. Stanie się tak, jeśli przegłosowany zostanie projekt ustawy przygotowany przez norweskie ministerstwo zdrowia. W myśl tej ustawy będzie można zmienić płeć „na papierze”, czyli bez poddawania się operacji.

– Norwegia jest w czołówce jeśli chodzi o prawa LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów oraz transwestytów). Jednakże nasz obecny system dotyczący legalnej zmiany płci jest nie do przyjęcia. Nie zmienił się od 60 lat. Projekt nowej ustawy jest zgodny z prawami człowieka – napisał w oświadczeniu cytowanym przez portal „The Local” (który z kolei cytuje polski Fakt), norweski minister zdrowia, Bent Høie.

Obecnie obywatele Norwegii, aby zmienić płeć, muszą przejść przez bardzo długi proces. Przeprowadzane są testy psychologiczne, terapia hormonalna oraz chirurgiczna sterylizacja. Według nowych założeń wystarczy, że osoba zainteresowana zmianą płci po prostu wypełni odpowiedni formularz i złoży go do urzędu skarbowego. – Będzie można tego dokonać nawet jednym kliknięciem w internecie – tłumaczy Ingvild Endestad, członek norweskiego stowarzyszenia LGBT. Dziennikarze ustalili także, że zmiany płci bez zezwolenia rodziców będą mogły dokonać osoby powyżej 16 roku życia.

Ciekawe, ile razy będzie można dokonywać takiej zmiany. No i czy uda się to za pomocą smartfona. A może… warto pomyśleć o jakiejś dedykowanej aplikacji? 😉

źródło: Fakt.pl
czytane: 3324

internet

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top