Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » operatorzy » Play w centrum Poznania bez roamingu krajowego

13.10.2018

Play w centrum Poznania bez roamingu krajowego

W połowie listopada w centrum Poznania sieć Play zamierza pilotażowo wyłączać „wsparcie roamingu krajowego”.

– Dynamiczna rozbudowa sieci stacji bazowych Play następuje na terenie całego kraju, w niektórych miejscach już się zakończyła, oferując ciągły zasięg i wysokiej jakości usługi na dużych obszarach – informuje rzecznik Play Marcin Gruszka. I dodaje, że pilotaż w centrum Poznania został poprzedzony wielomiesięcznym procesem rozbudowy, optymalizacji i testów sieci. – Sukcesywne wyłączenie roamingu krajowego w centrum Poznania nie będzie zauważalne dla klientów, pod warunkiem, że ich smartfon ustawiony jest na automatyczny wybór sieci.

Play w centrum Poznania bez roamingu krajowego? Play zapowiada, że Poznań to początek procesu, a w kolejnym kroku wybrane zostaną nowe miejscowości, w których zasięg sieci własnej Play zapewni klientom „zdecydowanie lepsze doświadczenie i pozwala na dalsze uniezależnienie się od roamingu krajowego z korzyścią dla klientów” – jak napisał Gruszka.

Rzecznik deklaruje, że do końca 2020 roku sieć Play będzie zapewniała ogólnokrajowe pokrycie za pomocą 9 tys. lokalizacji, na których zostaną zainstalowane najnowocześniejsze stacje bazowe.

źródło:
czytane: 2585

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top