Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » operatorzy » Play wprowadza Ultra LTE

08.03.2016

Play wprowadza Ultra LTE

262 Mb/s – z taką prędkością klienci sieci Play będą mogli pobierać dane w swoich telefonach. Operator zapowiedział dziś komercyjne uruchomienie 4G LTE Ultra, czyli nowej odsłony oferty transmisji danych.

Takie przyspieszenie możliwe jest dzięki połączeniu kilku częstotliwości, jakimi od niedawna dysponuje operator: 2600, 2100 i 800 MHz (do tego dochodzi także tradycyjne pasmo 1800 MHz). Użytkownicy będą mogli pobierać dane z prędkością dochodzącą do 262 Mb/s. Podczas testów wykonywanych w siedzibie Play, na testowym nadajniku, udało się osiągnąć transfer 224 Mb/s „w dół” i około 50 Mb/s „w górę”.

– Prawie 60% całego ruchu internetowego w Play odbywa się w LTE. 4G LTE Ultra to nowa zmodernizowana sieć, w miejscach, gdzie będzie możliwa będzie agregacja minimum dwóch pasm częstotliwości. To tak jak poszczególne nitki autostrady – Bartosz Dobrzyński, w bardzo obrazowy sposób opowiadał, jak będzie działała nowa sieć. – Dostaliśmy trzy dodatkowe nitki. Jakby tego było mało, teraz można jeździć dwoma lub trzema pasami na raz. I osiągać lepsze prędkości.

4G LTE Ultra to, według zapowiedzi operatora, większy zasięg i prędkości, a także lepsza jakość i zwiększona pojemność sieci. Zaowocuje to poprawieniem się zasięgu LTE wewnątrz budynków.

Na starcie nowa sieć odejmie 31 procent populacji. Możliwe to będzie dlatego, że pasmo 2100 MHz do tej pory używane przez operatora do transmisji danych HSPA+, teraz będzie wykorzystywane na potrzeby LTE.

Z nowej sieci będzie mógł skorzystać każdy, kto będzie miał odpowiedni telefon, nową bądź aktualne sprzedawaną ofertę, a także… zasięg 4G LTE Ultra. Wcześniej klienci mieli ograniczoną prędkość pobierania danych do 70 Mb/s, teraz operator podniesie im „poprzeczkę” do teoretycznych 262 Mb/s.

Relacja z konferencji prasowej (w tym także szczegóły oferty wraz z cenami) dostępna jest na naszym Facebooku.

źródło:
czytane: 6019

LTEPlay

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Play wprowadza Ultra LTE”

  1. aaa pisze:

    Tak, tak, ogłosili zmiany na lepsze i prędkość internetu mi spadła, zaczął się „rwać” a na dodatek w domu pogorszył się zasięg sieci play, ciężko się dodzwonić. oto te rewolucyjne zmiany ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top