Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Porady » PRO Speed Test – certyfikowane narzędzie do dochodzenia roszczeń wobec dostawców internetu

28.11.2020

PRO Speed Test – certyfikowane narzędzie do dochodzenia roszczeń wobec dostawców internetu

Od 1 grudnia wszyscy konsumenci mogą korzystać z udoskonalonego mechanizmu monitorowania jakości dostępu do internetu  – aplikacji PRO Speed Test, dostępnej pod adresem pro.speedtest.pl. Narzędzie zostało  certyfikowane przez Prezesa UKE i ma na celu zwiększenie ochrony użytkowników i konkurencji między dostawcami w oparciu o jakość świadczonych usług. Co więcej, wyniki pomiaru mogą być m.in. podstawą dochodzenia roszczeń w procesie reklamacyjnym.

W odróżnieniu od innych narzędzi dostępnych w sieci aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. Dzięki aplikacji na komputery stacjonarne konsument może sprawdzić prędkości wysyłania i pobierania danych, opóźnienie oraz zmienność opóźnienia w przypadku swojej usługi stacjonarnego internetu.

Certyfikacja to dla konsumenta narzędzie do dochodzenia roszczeń

Zgodnie z unijnym prawem dostawcy internetu w sieciach stacjonarnych są zobowiązani do podawania w umowach minimalnych, zwykle dostępnych i maksymalnych oferowanych prędkości transmisji danych. Jeżeli za pomocą certyfikowanego mechanizmu wykazane zostaną odstępstwa od umownych prędkości, konsumenci będą mieli podstawę do skutecznego dochodzenia roszczeń wobec dostawców. Na tym polega przewaga mechanizmu certyfikowanego przez Prezesa UKE nad dostępnymi w sieci narzędziami pomiarowymi.

źródło: UKE
czytane: 1308

aplikacja mobilnamonitorowanieuke

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top