Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Porównanie smartfonów » Który wybrać – Redmi Note 9 Pro czy Xiaomi Mi Note 10 Lite?

Który wybrać – Redmi Note 9 Pro czy Xiaomi Mi Note 10 Lite?

Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Mi Note 10 Lite to modele tego samego producenta, ale pod różnymi markami. Jeden jest „lajtowy„, a drugi stoi wyżej w hierarchii modelowej. Który z nich będzie lepszym wyborem? Który wybrać?

Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Lite wyglądają podobnie

Oba smartfony można uznać za estetyczne. Na ich przodach znajdziemy wyświetlacze z wąskimi ramkami. Redmi Note 9 Pro ma ekran płaski, z jedynie lekko zaokrąglonymi krawędziami i niedużym, modnym otworkiem na aparat do selfie. Z kolei w modelu od Xiaomi mamy ekran z trochę mniej modnym, kropelkowym wcięciem – ale za to z zaokrąglonymi bokami. Który wybrać? Gdybym miał ocenić tyły omawianych modeli, konstrukcję Redmi uznałbym za ciekawszą. Zastosowano dość charakterystyczną ramkę aparatu, podczas gdy w Mi Note 10 Lite element ten jest dość typowy, w postaci ciemnego prostokąta w górnym narożniku.

Xiaomi Mi Note 10 Lite ma lepszy wyświetlacz

Porównując wyświetlacze, za zdecydowanego zwycięzcę uznaję Xiaomi Mi Note 10 Lite. Ma co prawda mniejszą przekątną niż konkurent, ale za to cieszy oko technologią AMOLED. Co więcej, oferuje również nieznacznie wyższe zagęszczenie pikseli – czyli lepszą ostrość. Minusem tego wyświetlacza mogą być dla niektórych użytkowników zagięte krawędzie – ale wierzcie mi, można się do nich dość szybko przyzwyczaić. W Redmi Note 9 Pro znajdziemy płaski ekran o większej przekątnej – co również może przekonać część nabywców. Niestety, jest on wykonany w technologii LCD, zatem widoczne na nim kolory oraz jego jasność i kąty czytelności nie będą tak dobre, jak u konkurenta.

Xiaomi Mi Note 10 Lite jest mniejszy niż Note 9 Pro

Xiaomi Mi Note 10 Lite ma ekran o przekątnej 6,47 cala, zaś Redmi Note 9 Pro – 6,67 cala. To oczywiście przekłada się na wymiary urządzeń, Xiaomi Mi Note 10 Lite jest nieco mniejszy niż Note 9 Pro: o niecałe 8 mm niższy i o 2,5 mm węższy. Co ciekawe, ten mniejszy smartfon jest jednocześnie grubszy o niecały milimetr od konkurenta, a waga obu modeli jest zbliżona – 209 i 204 g. Dlaczego – dowiecie się parę linijek dalej… A na razie – możecie zerknąć na wizualne porównanie obu modeli. Może w tym momencie już zdecydujecie, który wybrać?

Redmi Note 9 Pro ma lepszy czytnik

Tu z kolei proste rozwiązanie okazuje się lepsze. Umieszczony na boku obudowy Redmi Note 9 Pro klasyczny czytnik linii papilarnych jest nie tylko wygodniejszy w użyciu, ale również szybszy, niż ekranowy czytnik konkurenta. Ponadto, z oczywistych względów, czytnik ten nie wymaga ponownej konfiguracji po naklejeniu czy zmianie szybki ochronnej, a niezawodność dokonywanych przez niego odczytów również jest lepsza. Ekranowy czytnik ma tylko jedną przewagę – efektowniej wygląda. Oba smartfony mają również proste układy rozpoznawania twarzy, oparte o aparaty do selfie.

Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Lite mają zbliżoną wydajność

Smartfony wykorzystują procesory z tego samego typoszeregu. Redmi Note 9 Pro ma nieco starszego Snapdragona 720G, a Mi Note 10 Lite – „aktualniejszego” Snapdragona 730G. W praktyce – oba układy mają po osiem rdzeni, zbliżone taktowanie i te same układy graficzne Adreno 618, zatem ich moc obliczeniowa nie różni się znacząco. Oczywiście, model z nowszym procesorem pokaże nieco wyższą wydajność – ale głównie w benchmarkach, bowiem w codziennym użytkowaniu telefonu różnicy raczej nie odczujecie. Oba modele występują w wersji pamięcią operacyjną 6 GB tego samego typu: LPDDR4x – zatem i tu różnicy nie widać. Który wybrać? Sprawdźmy pamięci Flash. Model Redmi Note 9 Pro można kupić w wersji 128 GB, zaś Mi Note 10 Lite tylko z pamięcią 64 GB. W dodatku, w modelu tym nie uświadczymy gniazda na kartę pamięci.

Xiaomi Mi Note 10 Lite ma większą baterię

W tym miejscu wyjaśnia się, dlaczego Mi Note 10 Lite jest nieco grubszy od krewniaka i mimo mniejszego ekranu, waży niemal tyle samo. To z powodu większego akumulatora. Jego pojemność wynosi 5260 mAh, zaś w Redmi Note 9 Pro bateria ma pojemność 5020 mAh. To pozwala modelowi Mi Note 10 Lite pracować średnio o kilka godzin dłużej. Oba modele osiągną jednak bez problemu 2-dniowy czas działania, a do tego naładują się w nieco ponad godzinę. Są wyposażone w system szybkiego ładowania i mają odpowiednie, 30-watowe zasilacze w zestawach.

Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Mi Note 10 Lite robią podobne zdjęcia

Porównywane dziś smartfony wyposażono w bardzo podobne konfiguracje tylnego aparatu fotograficznego. Mamy do dyspozycji cztery moduły – główny, z jasnym obiektywem, szerokokątny oraz aparat do makro i efektów rozmywania tła. Aparaty w dużej mierze są takie same – matryce główne i szerokokątne to te same moduły 64 i 8 Mpx, oferujące dobre zdjęcia właściwie w każdych warunkach. W obu modelach mamy tryb nocny, manualny i filmowanie w 4K. Aparty do selfie również są takie same, 16-megapikselowe… Faworyt wyłania się dopiero, gdy zerkniemy na aparat do makro. W Redmi Note 9 Pro oferuje on rozdzielczość 5 megapikseli, podczas, gdy Xiaomi Mi Note 10 Lite – tylko 2 Mpx. Co ciekawe, w przypadku aparatów do rozmywania tła, jest odwrotnie – to Mi Note 10 Lite ma lepszy, bo 5-megapikselowy. Osobiście – stawiam jednak na lepszą jakość ujęć makro i uznaję Redmi za lepszego w tej kategorii.

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Który wybrać – Redmi Note 9 Pro czy Xiaomi Mi Note 10 Lite?

Redmi Note 9 Pro kosztuje 1199 zł za wersję z pamięcią 64 GB oraz 1299 zł za wariant 128 GB. Z kolei za Xiaomi Mi Note 10 Lite trzeba zapłacić 1599 złotych. Czy warto zdecydować się na najdroższą opcję? Jeśli jakość obrazu na wyświetlaczu jest dla was kluczowa, a jego zagięte brzegi nie przeszkadzają wam – tak. W innych przypadkach – postawiłbym na Redmi Note 9 Pro w wersji 128 GB. Telefon z logo Redmi nie ustępuje modelowi Xiaomi pod względem możliwości fotograficznych, a i wydajność ma w miarę porównywalną. Ma jedynie mniejszy akumulator – ale za to oferuje dwukrotnie więcej miejsca na pliki i do tego jeszcze ma miejsce na kartę microSD. Biorąc pod uwagę 300-złotową różnicę w cenniku z oficjalnego sklepu – mamy zwycięzcę dzisiejszego porównania. Stawiam na Redmi Note 9 Pro 6+128 GB!

Przydatne linki

Porównanie specyfikacji Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Mi Note 10 Lite
Specyfikacja Redmi Note 9 Pro
Dane techniczne Xiaomi Mi Note 10 Lite
Porównaj wielkość Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Mi Note 10 Lite
Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi Note 10 Lite
Jakie zdjęcia robi Redmi Note 9 Pro

 

źródło: materiał własny, fot. Xiaomi
czytane: 7611

Androidaudiobateriabitwa smartfonówBluetoothco lepiej kupićco lepiej wybraćktóry wybraćplusy i minusyporównaniepremiera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top