Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Porównanie smartfonów » Oppo A31 vs Oppo A9 – który wybrać?

Oppo A31 vs Oppo A9 – który wybrać?

Od kilku dni w polskich sklepach gości Oppo A31, ale nieopodal na półce możecie znaleźć też Oppo A9. Którego wybrać? Zapraszamy na porównanie Oppo A9 vs Oppo A31.

Oppo A31 kosztuje 799 zł, a przeciętna cena Oppo A9 to 999 zł. Czy warto dołożyć 200 złotych? A jeśli tak, to w jakim przypadku? Sprawdźmy!

Oppo A31 jest lżejszy

Oba modele mają podobną wielkość (porównaj rozmiar Oppo A31 vs Oppo A9), ale model A9 jest nieco grubszy i cięższy (sprawdź: wymiary i waga Oppo A31 vs Oppo A9). Starszy model (czyli A9) ma też nieznacznie szerszą ramkę ekranu. Pod względem stylizacji oba modele reprezentują podobną filozofię i oba można uznać za ładne (zobacz: jak wygląda Oppo A31 vs Oppo A9 i jak wygląda Oppo A9). Odróżnicie je po umiejscowieniu tylnego aparatu – w A9 jest pośrodku tylnej ścianki, a A31 – w jej rogu. Oba modele mają też kropelkowe notche w ekranie, zatem można śmiało ogłosić remis. Jeśli waga telefonu jest dla was kluczowa – Oppo A31 jest lżejszy.

Wyświetlacze są takie same

W obu smartfonach znajdziecie praktycznie takie same ekrany. To matryce TFT LCD o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 720×1600 pikseli. Gęstość pikseli – a co za tym idzie, ostrość obrazu – opisuje współczynnik wynoszący przyzwoite w tej klasie 270 ppi. Oba smartfony mają tryb ochrony wzroku przed światłem niebieskim, czyli „przyżółcanie” obrazu w określonych przez użytkownika godzinach.

Oppo A9 ma więcej pamięci

Oppo A31 ma procesor MediaTek Helio P35, zaś w modelu A9 znajdziemy Snapdragona 665. Choć Helio ma nieco wyższe taktowanie (porównaj procesory, oba układy zapewnią mniej więcej podobną wydajność, szczególnie, że oba współpracują z pamięcią operacyjną 4 GB. Jednak wygrywa Oppo A9, wyposażony w 128 GB pamięci flash – czyli dwukrotnie więcej, niż konkurent. W obu modelach można użyć karty microSD, oba pracują pod kontrolą systemu Android 9 z interfejsem Color OS. Nakładka ta daje szerokie możliwości personalizacji wyglądu i zawiera kilka praktycznych dodatków, jak choćby gesty. Ponadstandardowe aplikacje, jakie zobaczymy na starcie, w większości da się odinstalować, jeśli uznamy je za zbędne. Co ważne, oba smartfony otrzymały potrójne gniazda kart, można zatem powiększać pamięć, korzystając jednocześnie z DualSIM.

Oba modele mają czytniki i rozpoznawanie twarzy

W obu smartfonach znajdziemy układy rozpoznawania twarzy, wykorzystujące obraz z przedniego aparatu. Oba modele mają też klasyczne, płytkowe czytniki linii papilarnych. Są umieszczone w tym samym miejscu (na tyle obudowy) i mają podobny kształt. (zobacz: jak wygląda Oppo A31 vs Oppo A9 i jak wygląda Oppo A9)

Oppo A9 ma większą baterię

Model A9 wygrywa w kategorii zasilania, ma większy akumulator, o pojemności aż 5000 mAh. Jest przez to cięższy i grubszy od konkurenta (sprawdź: wymiary i waga Oppo A31 vs Oppo A9), ale chyba warto poświęcić te cechy dla dłuższego czasu działania…? Oczywiście to nie oznacza, że mniejszy, lżejszy i tańszy A31 ma dużo gorszy akumulator. 4230 mAh to również spora pojemność, zapewniająca długi czas pracy.

Oppo A9 ma lepszy aparat niż Oppo A31

Jeśli lubicie robić zdjęcia, a ich jakość jest dla was ważna, wybierzcie model A9. Ma zdecydowanie lepszy i bardziej rozbudowany aparat. Podczas, gdy w A31 mamy główną matrycę 12 megapikseli, w A9 znajdziemy 48 megapikseli. Oba główne obiektywy mają tą samą przysłonę, ale matryca 48 Mpx złapie więcej światła, łącząc sąsiadujące piksele w większe. Da to lepiej naświetlony obraz przy podobnej rozdzielczości. Dodatkowo, A9 ma jeszcze 8-megapikselowy aparat szerokokątny. W obu modelach znajdziemy jeszcze po dwa 2-megapikselowe aparaty do makro i rozmywania tła. Te są już porównywalne. Jeśli interesują was selfie – w tym wypadku również lepiej dopłacić do Oppo A9.

Oppo A31 czy Oppo A9?

200 złotych, które różni ceny Oppo A31 od cen Oppo A9 to dużo. Ale też różnice pomiędzy tymi modelami są na tyle wyraźne, by uznać konieczność dopłaty do lepszego telefonu za uzasadnioną. Model A9 ma większą baterię, pamięć i lepsze aparaty fotograficzne. To – moim zdaniem wystarczy – by doradzać wam zakup droższego modelu. Z drugiej strony, nie mam absolutnie żadnego powodu, by odradzać wam wybór A31. Radość z zaoszczędzonych dwóch stówek powinna zrekompensować nieco słabsze parametry tańszego telefonu. W obu wypadkach będziecie natomiast cieszyć się wyglądem urządzeń – Oppo przywiązuje dużą wagę do wyglądu telefonów – nawet, jeśli są to niedrogie średniaki.

Dlaczego kupić Oppo A31?

  • Mniejsza grubość
  • Mniejsza waga
  • Duży akumulator
  • Niższa cena

Dlaczego kupić Oppo A9?

  • Większy akumulator
  • Zdecydowanie lepsze aparaty
  • Więcej pamięci na dane
  • Snapdragon zamiast Helio

Porównanie specyfikacji Oppo A9 vs Oppo A31

źródło: materiał własny
czytane: 2598

BBKktóry wybraćoppoporównanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top