Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Porównanie smartfonów » Samsung Galaxy M51 vs Samsung Galaxy M31s

Samsung Galaxy M51 vs Samsung Galaxy M31s

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s to modele z niezbyt popularnej u nas serii Galaxy M. Postanowiłem przybliżyć wam te smartfony, bowiem uważam, że oferują naprawdę ciekawe możliwości za stosunkowo korzystne ceny. Czym się różnią i jakie są ich najważniejsze atuty?

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s wyróżniają się pojemnymi akumulatorami

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s mają kilka wspólnych cech. Jedną z nich są pokaźne akumulatory. W modelu Galaxy M31s mamy baterię o pojemności aż 6000 mAh, ale to jeszcze nic w porównaniu z Galaxy M51, który otrzymał akumulator mający aż 7000 mAh pojemności. Tak duże baterie umożliwiają np. możliwość nieprzerwanego oglądania filmów przez ponad dobę, czy nawet ponad 5 (w M31s) czy ponad 7 dni ciągłego słuchania muzyki. Przeliczając to na zwyczajną eksploatację, możecie być spokojni, że każdy z opisywanych modeli przetrwa 2-3 dni bez ładowania. Baterie Galaxy M51 i Galaxy M31s ładują się z mocą 25 W – ale i tak musicie zakładać, że napełnienie tak dużych ogniw zajmie ok. 2 godzin.

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s nie są „cegłowate”

Wbrew temu, co sugerują pojemności akumulatorów, Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s wcale nie mają aparycji cegły. Pomimo posiadania dużych baterii, telefony są w miarę smukłe. Galaxy M51 ma 9,5, a Galaxy M31s 9,3 mm grubości. Oczywiście, Galaxy M51 jest nieco większy, ale to dlatego, że ma większy wyświetlacz – 6,67 zamiast 6,5 cala, jak w M31s. Tutaj możecie zobaczyć, jak bardzo Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s różnią się wizulanie wymiarami.  Szerokość obu modeli jest trochę zbliżona, ale jeśli chcecie wygodniej sięgać w górne partie ekranu – Galaxy M31s okaże się poręczniejszy. Wagowo – oba modele również są trochę zbliżone – i można je uznać za stosunkowo lekkie, jak na baterie, jakie w nich zmieszczono. Mimo to – 203-213 g wagi odczujecie w kieszeni. Nie są to „pióreczka”… Na szczęście, nie są to również cegły, także pod względem stylizacji. A ta – jest niemal identyczna – i nawet trochę charakterystyczna. Mamy ekrany z dziurkami, błyszczące tyły pokryte tworzywem i prostokątne oprawki aparatów. Schludnie, bez szaleństw. Każdy z modeli możecie mieć w jednym z dwóch kolorów: ciemnym lub jasnym.

Samsung Galaxy M31s i Galaxy M51 mają Super AMOLED-y!

Choć Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s nie są smartfonami ze zbyt wysokiej półki cenowej, producent wyposażył je w wyświetlacze wykonane w technologii Super AMOLED. Ekrany te cechują się kolorami o wysokiej intensywności, a także wysoką jasności i doskonale sprawdzają się w słoneczne dni. Matryce AMOLED dają również naprawdę głęboką czerń i są bardziej energooszczędne, niż ekrany LCD. Do tego, w obu modelach matryce mają rozdzielczość Full HD+, co w tym segmencie cenowym wciąż nie jest oczywistością. Jedynym kompromisem, na jaki musicie pójść – jest wysoka częstotliwość odświeżania obrazu. W Galaxy M31s i Galaxy M51 mamy standardowe odświeżanie 60 HZ, co wcale nie jest wadą. Moim zdaniem, kupując telefon tej klasy, lepiej dostać jasnego Super AMOLED-a niż LCD z wysokim odświeżaniem, dającym nieco lepszą płynność obrazu – ale resztę słabszą…

Czy czytniki na boku obudowy są złe?

Modele serii Galaxy M mają być praktyczne i niedrogie, z tego też zapewne względu, w Galaxy M31s i Galaxy M51 zabrakło modnych czytników linii papilarnych, schowanych pod ekranem. I bardzo dobrze! W średniakach czytniki podekranowe nie zawsze działają jak należy. Tymczasem klasyczne, w dodatku umieszczone w wygodnym miejscu – klawiszu włącznika – mogą okazać się zdecydowanie wygodniejsze w użyciu. Oczywiście, oba modele oferują także możliwość odblokowywania za pomocą rozpoznawania twarzy. W obu znajdziecie również pakiet bezpieczeństwa Samsung Knox, strzegący waszych poufnych danych.

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s mają różne procesory

Według specyfikacji Samsung Galaxy M51 otrzymał procesor Qualcomm Snapdragon 730, tymczasem w specyfikacji Galaxy M31s znajdziemy firmowy układ Samsunga, Exynos 9611. Są to procesory o dość zbliżonych możliwościach, choć wyniki benchmarków wskazują Snapdragon 730 jako jednostkę nieco mocniejszą. W obu smartfonach oferowanych w Polsce, znajdziecie taką samą ilość pamięci operacyjnej – 6 GB – i podobną pamięć wewnętrzną. Przestrzeń na pliki pomieści 128 GB, choć oczywiście jej część pochłonie system operacyjny. Realnie – w M51 i M31s możecie liczyć na nieco ponad 106 GB do waszej dyspozycji.

Samsung Galaxy M31s i Galaxy M51 są praktyczne!

Samsunga Galaxy M31s i Galaxy M51 wyposażono w popularne gniazda słuchawkowe minijack, a także w moduły NFC, pozwalające dokonywać płatności zbliżeniowych. Smartfony dysponują ponadto potrójnymi gniazdami na karty. Dzięki temu, istnieje możliwość korzystania z dwóch kart SIM i jednoczesnego rozbudowywania pamięci kartą microSD. To rozwiązanie spotykane na rynku coraz rzadziej.

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s mają takie same aparaty fotograficzne

Choć teoretycznie numeracja modeli wskazuje inaczej, Galaxy M51 i Galaxy M31s otrzymały identyczne zestawy aparatów fotograficznych. Ich podstawę stanowi 64-megapikselowa matryca, z dość jasnym obiektywem f/1.8. Dzięki opcji łączenia pikseli, pozwala ona uzyskać dobre zdjęcia nocne, zaś wysoka rozdzielczość pozwala na wykonywanie niewielkich przybliżeń (do 3x) w całkiem dobrej jakości, pozbawionej widocznych wad cyfrowego zoomu. W obu smartfonach znajdziemy też aparaty szerokokątne, mające rozdzielczość 12 megapikseli i kąt widzenia 123 stopnie.

Warto też zwrócić uwagę na aparat do makro. Zwykle, w smartfonach średniej klasy, aparat taki ma matrycę 2 Mpx – tymczasem w Galaxy M51 i Galaxy M31s makro zrobimy w rozdzielczości 5 Mpx. Da to zdecydowanie lepszą wyrazistość fotki, niż w przypadku wielu konkurencyjnych modeli. Podobnie ma się rzecz z aparatem do rozmywania tła na zdjęciach portretowych – ten również ma 5, a nie jak zwykle – 2 Mpx. Aparaty do selfie również można pochwalić. Matryce 32 Mpx zapewnią wysoką jakość fotek. Klikając w poniższe linki możecie obejrzeć galerie przykładowych zdjęć, wykonanych omawianymi smartfonami przez czytelników serwisu mGSM.pl:

Lepiej kupić Galaxy M51, czy Galaxy M31s?

Samsung Galaxy M51 i Galaxy M31s nie są aż tak odmienne, jak sugeruje ich oznaczenie. Cenowo – również nie różnią się w drastyczny sposób. Samsung Galaxy M51 kosztuje obecnie 1299 złotych, zaś za Galaxy M31s trzeba zapłacić 1150 zł. Czy warto dołożyć półtorej stówki do modelu z wyższym numerem? Ma to sens w zasadzie tylko w przypadku, gdy zależy wam na większym ekranie i nieco większej baterii. Samsunga Galaxy M51 warto równie wybrać za nieco mocniejszy procesor. Tak naprawdę, oba modele zasługują na uwagę i na zdecydowanie większy rozgłos, niż towarzyszący im obecnie.

źródło: materiał własny, fot. Samsung
czytane: 17495

4G5Gbitwa smartfonówco kupićco lepiej kupićktóry wybraćplusy i minusyporównanieQualcommSamsungSamsung Galaxy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top