Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » Porównanie smartfonów » Samsung Galaxy S21 i Galaxy S21+ – czym się różnią?

Samsung Galaxy S21 i Galaxy S21+ – czym się różnią?

Samsung Galaxy S21 i Samsung Galaxy S21+ wyglądają niemal identycznie, ale mają inne ceny. Czym, oprócz wielkości, różnią się te modele?

Czy Galaxy S21 jest mniejszy od Galaxy S21+?

Samsung Galaxy S21 i Galaxy S21+ różnią się wielkością wyświetlaczy oraz wymiarami zewnętrznymi. Nie dzieli ich jednak przepaść – Samsung Galaxy S21+ jest ok centymetra wyższy i pół centymetra szerszy od swego mniejszego brata.

Różna jest też oczywiście ich waga – ale różnica 31 g jest równie niewielka, jak w przypadku wymiarów zewnętrznych. W praktyce – różnicę wielkości odczują przede wszystkim posiadacze drobnych dłoni czy krótkich palców. Dla nich lepszy będzie Samsung Galaxy S21, ja natomiast zdecydowanie wolę Galaxy S21+. Pół cala przekątnej ekranu robi jednak różnicę w komforcie czytania i obsługi. Zobacz wizualne porównanie Galaxy S21 i S21+!

Który ma lepszy ekran - Galaxy S21 czy Galaxy S21+?

Wyświetlacze są podobnej klasy, aczkolwiek w przypadku modelu Galaxy S21+, większa przekątna przy rozdzielczości takiej, jak w mniejszym modelu (FHD+) oznacza niższe zagęszczenie pikseli – 393 vs 424 ppi.

Na ekrany nie patrzymy jednak przez lupę, a w codziennym użytkowaniu ciężko będzie wypatrzeć różnicę. Nie zauważycie jej również w działaniu czytników linii papilarnych, chowanych przed ekranem. Są lepsze, niż w poprzednich Galaxy S – ale nadal do perfekcji trochę brakuje.

Czy Galaxy S21 ma inny aparat niż Galaxy S21+?

Aparaty fotograficzne, procesory, wersje pamięci – w Samsungu Galaxy S21 i Galaxy S21+ – są dokładnie takie same, ale kolejną – w sumie dość oczywistą różnicę pomiędzy tymi modelami – stanowią akumulatory.

W Galaxy S21 bateria ma pojemność 4000 mAh, zaś w Galaxy S21+ – 4800 mAh. W praktyce przełoży się to na nieco lepsze osiągi akumulatora w modelu z Plusem. Część różnicy „skonsumuje” oczywiście nieco większy ekran, ale i tak są szanse, że Galaxy S21+ popracuje trochę dłużej, niż jego mniejszy brat. Modele różni jeszcze obecność modułu łączności w standardzie Ultra Wide Band (UWB). Będzie on wykorzystywany m.in. przez internet rzeczy, a skorzystają z niego jedynie posiadacze modelu z Plusem.

Samsung Galaxy S21 naprawdę ma plastikową obudowę?

Samsung Galaxy S21 ma tył pokryty tworzywem Glasstic, zaś w Galaxy S21+ mamy już szkło Gorilla Glass Victus.

Subiektywnie – model szklany wydaje się gładszy, za to wariant z plastiku jest miły i ciepły w dotyku. Zastosowane materiały wpływają również na odbiór koloru : odcienie różnią się nieco, choć noszą tą samą nazwę. Osobiście – wybrałbym plastik, jako praktyczniejszy. Utarło się jednak, że flagowiec nie może być plastikowy – zatem jeśli wolicie szkło, musicie dopłacić do większego modelu.

W jakich kolorach można kupić Samsunga Galaxy S21, a jakich Galaxy S21+?

Galaxy S21+ jest dostępny w trzech kolorach, podczas, gdy w przypadku Galaxy S21 gamę barw powiększono o uroczy róż.

Różnica w cenie modeli to 900 złotych. Czy warto dopłacać do większego? Zyskacie szklany tył, nieco większą baterię – i większy ekran. Wybór należy do was. Byłbym zapomniał – w obu zestawach nie znajdziecie ładowarek 😉

Przydatne linki

Porównanie specyfikacji Galaxy S21 i Galaxy S21+
Wizualne porównanie rozmiarów Galaxy S21 i Galaxy S21+
Specyfikacja Samsung Galaxy S21
Specyfikacja Galaxy S21+

źródło: materiał własny
czytane: 10831

4G5GAndroidaudiobateriabitwa smartfonówBluetoothco lepiej kupićco lepiej wybraćco wybraćExynos

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top