Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » programy » mYouth 2.0, czyli wygraj konkurs na aplikację mobilną

17.03.2018

mYouth 2.0, czyli wygraj konkurs na aplikację mobilną

Znasz się na programowaniu? Nie ukończyłeś 33. roku życia? Masz pomysł na ciekawą aplikację? Być może zainteresuje cię konkurs mYouth 2.0.

Konkurs skierowany jest do osób młodych, od 18 roku życia do ukończenia 33. roku życia, aplikacja może mieć dowolny temat, byleby miała wpływ społeczny. Nie musi być również ukończona, może być to jedynie wersja prototypowa. Do wygrania pięciodniowy pobyt na Continental Camp App w Austrii – z ekspertami IT oraz innymi uczestnikami z różnych krajów Europy.

Całość wyjazdu młodzieży finansowana jest z programu Erasmus+. Na prace organizatorzy czekają do 8 kwietnia. Organizatorem konkursu jest łódzkie Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii, koordynatorem – MladiInfo z siedzibą w Macedonii. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano 13 kwietnia 2018 roku.

Warunki udziału w konkursie mYouth 2.0:

  • aplikacja musi mieć wpływ społeczny, jednak jej tematyka jest dowolna
  • aplikacja musi zostać stworzona dla systemu Android
  • uczestnik musi być obywatelem lub rezydentem Polski
  • projekt aplikacji jest własnością uczestnika, jednak wyraża on zgodę na jego upublicznienie
  • projekt aplikacji musi być pracą własną, autorską
  • projekt aplikacji może być ukończony lub w wersji beta
  • projekty aplikacji można zgłaszać indywidualnie lub jako zespół
  • nie ma ograniczeń co do liczby zgłaszanych aplikacji
  • każda aplikacja powinna zostać przesłana jako plik instalacyjny (jeśli możliwe jest jej uruchomienie) z dołączeniem filmiku, zdjęć lub mock upów pokazujących jak funkcjonuje aplikacja/będzie funkcjonować aplikacja, zdjęcia zespołu lub uczestnika oraz formularza zgłoszeniowego w języku angielskim.

Termin przyjmowania aplikacji mija 8 kwietnia 2018 roku, każdą aplikację należy przesyłać jako oddzielne zgłoszenie.

Aplikacja może zostać utworzona w dowolnym języku, jednak formularz zgłoszeniowy musi być wypełniony w języku angielskim. Programy zostaną ocenione przede wszystkim pod kątem: wpływu społecznego jaki wywiera aplikacja, jakości wykonania, innowacyjności i wyglądu. Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrodę w postaci wyjazdu do Salzburga na Continental App Camp, na który wybiorą jednego uczestnika z zespołu, dla pozostałych uczestników konkursu przewidziano drobne nagrody rzeczowe.

Uczestnik biorący udział w Continental App Camp w Austrii musi posiadać wiedzę, umiejętności z zakresu: programowania w Javie, obsługi systemów Android, wykonywania graficznego interfejsu użytkownika, języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację. Dodatkowym atutem będzie umiejętność programowania w C++, C#, HTML5, CSS, nie jest to jednak wymagane.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu mYouth 2.0 można znaleźć na stronie projektu.

czytane: 3690

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top