Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » recenzje » Dynamic Bass firmy Hykker muzycznie? Zaskakujące

15.09.2021

Dynamic Bass firmy Hykker muzycznie? Zaskakujące

 

Informacja o słuchawkach nausznych Dynamic Bass firmy Hykker pojawiła mi się w poczcie ponad tydzień temu, a wkrótce miałem okazję sprawdzić co tym razem polski producent przygotował dla swoich klientów w cenie 129 złotych.

Hykker Dynamic Bass to słuchawki bezprzewodowe bluetooth, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo porządnie i masywnie. O dziwo nie są ciężkie, ponieważ wszystkie zewnętrznie widoczne detale stylizowane na metal są z tworzywa sztucznego. Pałąk, który na dotyk wewnętrznie przypomina piórowy resor, pokrywa miękka gąbka i delikatna powłoka – również z tworzywa. Połączenie srebra z czernią chyba zawsze wygląda dobrze, więc nawet wychodząc ze słuchawkami na ulicę, będzie się w nich wyglądało raczej dobrze.

Głębokość pałąka jest regulowana niezależnie na każdym ramieniu, każdą słuchawkę można przekręcić o 45 stopni, a same muszle słuchawek są osadzone ze sporym luzem i miękko dopasowują się do kształtu czaszki. Gąbki są bardzo głębokie i wpływają pozytywnie na komfort noszenia. Zanim słuchawki zaczną uwierać, najpierw prawdopodobnie spocą nam się uszy. Dużo zależy od zewnętrznej temperatury, ale podróżując w lecie dwie godziny w przewiewnym, ale nie klimatyzowanym busem nie doznałem słuchając muzyki negatywnych odczuć.

Płaski panel sterujący umieszczono na powierzchni jednej ze słuchawek. Wbrew pozorom przyciski nie są dotykowe. Pod okrągłym panelem rozmieszczono 4 mikroprzełączniki odpowiedzialne za włączanie słuchawek (na godzinie 12.), pauzę/start odebranie/rozmowy przychodzącej (na godzinie 6.), poprzedni utwór/ściszanie (na 9.), następny utwór/podgłośnienie. W zależności od tego jak długo przyciśniemy dany przycisk, otrzymamy odnośną opcję, np. krótkie przyciśnięcie spowoduje przeskoczenie odtwarzania do następnego utworu, a dłuższe – zwiększenie głośności.

Na panelu słuchawek Hykker Dynamic Bass znajduje się również biały, 4-diodowy wskaźnik baterii sygnalizujący poziom naładowania. Gniazdo ładowania wymagające wtyczki micro-USB znaleźć można pod słuchawką z panelem sterującym. Jest tam również gniazdo jack. W pudełku załączono około 80-centymetrowy przewód do ładowania z wtyczkami USB i micro-USB oraz 150-centymetrowy przewód jack-jack w ochronnym oplocie.

Zestaw słuchawkowy sparowałem sprawnie i bez problemu z 4 różnymi telefonami, między innymi Samsung Galaxy S8 i Huawei Mate 20 Pro. Dynamic Bass głosowo informują o włączeniu, łączeniu ze smartfonem, rozłączaniu i wyłączeniu słuchawek. Przez ostatni tydzień słuchałem muzyki bez większych nieprzyjemności. Za odtwarzanie basowych dźwięków odpowiadają podwójne membrany 40 + 23 mm; w standardowych utworach słychać głównie średnie pasmo, a jakieś braki wychodzą dopiero przy dużej rozpiętości dynamicznej muzyki. Innymi słowy: drum&bass oraz kawałki operowe dają się słuchać, ale sporo tracą. Muzyka popularna nie traci wiele, bo wbudowany equalizer zazwyczaj daje sobie radę z odpowiednim ustawieniem basu.

Rzecz zdaje się oczywista w tym segmencie cenowym, ale muszę wspomnieć: słuchawki Hykker Dynamic Bass nie mają dynamicznego wyciszania dźwięków otoczenia. Gąbki tłumią nie najgorzej, ale w dużym hałasie raczej muzyki nie posłuchamy komfortowo. Jakość rozmów telefonicznych przez bluetooth zależy od bardzo wielu czynników bez względu na markę słuchawek; globalnie rozmawiać się da bez problemu, ale spory miejski hałas również jest w stanie rozmowę uczynić niemożliwą.

Czy warto dać 129 złotych za słuchawki Hykker Dynamic Bass? Dobrze wyglądają, poprawnie odtwarzają muzykę, są dosyć lekkie i – w moim przypadku – wygodne. W podobnej cenie znajdziemy zbliżone konstrukcje. Konkurentem gdy idzie o sam wygląd mogą być XMUSIC BTH701, a w przypadku jakości odtwarzanej muzyki np. Sony WH-CH510. Hykker Dynamic Bass nie ustępuje konkurencji, ale decyzję trzeba podjąć samodzielnie. Dobrze nadają się do słuchania muzyki we w miarę niehałaśliwym otoczeniu i jeśli nie potrzebujecie znacznie droższych słuchawek z dynamiczna redukcją szumów – mogą być dobrym wyborem.

Hykker Dynamic Bass będą dostępne od 16 września w sieci sklepów Biedronka.

Dane techniczne Hykker Dynamic Bass ES-4712:

  • Impedancja: 8 Ω
  • Przetwornik: podwójny; 40 mm NdFeB + 23 mm
  • Łączność: BT do 10 m, jack 3,5 mm
  • Bateria: Li-Ion 600 mAh; 3,7 V; 2,22 Wh
  • Ładowanie: 5 V/1 A, przez gniazdo micro-USB
  • Czas ładowania: 2 godz.
  • Czas pracy: do 30 godz.

Materiał własny
czytane: 2861

Dynamic BassHykkersłuchawki bezprzewodowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top