Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » recenzje » HTC E-mo1 – recenzja słuchawek TWS

14.07.2022

HTC E-mo1 – recenzja słuchawek TWS

Zapraszamy na recenzję słuchawek bezprzewodowych HTC E-mo1! Sprawdźcie, czy HTC E-mo1 to dobre słuchawki! Z tekstu dowiecie się, czy warto kupić słuchawki HTC!

Firma HTC słynęła niegdyś z innowacyjności i świetnych smartfonów, teraz skupia się przede wszystkim na rynku VR. Nie oznacza to jednak, że całkowicie porzuciła okołosmartfonowe poletko. Poza nielicznymi smartfonami, HTC oferuje także słuchawki. Postanowiłem wypróbować najnowszy model, HTC E-mo1.

Jak są zbudowane HTC E-mo1?

HTC E-mo1 to słuchawki douszne, zbudowane zgodnie z aktualną modą.

Mają postać dwóch oddzielnych wkładek o niewielkich wymiarach i wadze. Każda ze słuchawek ma wydłużoną końcówkę, pomocą w mocowaniu słuchawki w uchu, ale także pozwalającą na dotykowe sterowanie słuchawkami. Obudowy słuchawek mają certyfikat szczelności IPX5, można ich zatem używać w lekkim deszczu, a i pot raczej im nie zaszkodzi. E-mo1 są sprzedawane wraz z plastikowym puzderkiem, które pozwala na wygodne przechowywanie słuchawek, ale zawiera także akumulator doładowujący je, gdy nie są używane. Pudełko ma oczywiście port USB-C pozwalający na ładowanie całości zestawu, a do tego – na obudowie umieszczono diody LED wskazujące stan naładowania.

Czy noszenie E-mo1 jest wygodne?

Do jakości wykonania HTC E-mo1 nie mam żadnych zastrzeżeń, podobnie jak do wygody ich noszenia.

To nieliczne ze znanych mi słuchawek TWS, które w miarę pewnie trzymają się w moich uszach. Wkładki zaopatrzone są w miękkie końcówki ze silikonu. Są one oczywiście wymienne i dają możliwość dopasowania do ucha. Dobrze dopasowane HTC E-mo1 pewnie trzymają się na swoim miejscu, a przy tym są dość wygodne w noszeniu. Każda ze słuchaweczek waży 6 g.

Jak steruje się HTC E-mo1?

Sterowanie słuchawkami HTC E-mo1 jest łatwe.

Słuchawkom HTC E-mo1 nie towarzyszy żadna aplikacja na smartfona – po prostu łączymy je z telefonem i gotowe. Do sterowania wykorzystujemy panele dotykowe na słuchawkach. Stuknięciem w dowolną z nich startujemy lub pauzujemy odtwarzanie, względnie odbieramy i kończymy połączenie telefoniczne. Podwójne i potrójne stuknięcie w dowolną słuchawkę powoduje zmianę utworu w przód lub wstecz, zaś stuknięcie i przytrzymanie prawej słuchawki aktywuje Asystenta Głosowego (o ile zeń korzystamy w smartfonie). Przytrzymanie lewej słuchawki przez 3 sekundy pozwala z kolei włączyć lub wyłączyć układ redukcji szumów otoczenia.

Jak grają HTC E-mo1?

Słuchawki HTC E-mo1 zaskakują brzmieniem.

Wyglądają niepozornie, ale grają znakomicie, jak na swą cenę. Dają sporo przyjemnego, dobrze kontrolowanego basu, ale też dbają o czyste, wysokie tony. Dźwięk brzmi przestrzennie, zamaszyście, wrażenie stereofonii jest doskonałe. Co ważne, E-mo1 są uniwersalne, doskonale sprawdzają się z każdym rodzajem muzyki. Nie zmuszają użytkownika do korzystania z equalizera – ale jednak nie zawadzi go wypróbować, bowiem dzięki korekcji „wyciągniemy” ze słuchawek HTC jeszcze więcej.

E-mo1 wyposażony w dość skuteczny układ Aktywnej Redukcji Szumów Otoczenia, czyli ANC. Działa on – jak już się zapewne zorientowaliście – raczej prosto. Możemy go włączyć lub wyłączyć, względnie przejść w tryb filtrowania dźwięków, czyli Ambient. Wówczas część z odgłosów, jakie nas otaczają (np głos ludzki czy klakson) dotrze do naszych uszu mimo filtracji.

Na co można narzekać? Na jakość połączeń głosowych. E-mo1 średnio nadają się do prowadzenia rozmów telefonicznych. O ile my słyszymy rozmówcę dobrze, o tyle on nas… prawie wcale. By rozmówca słyszał nas, a nie dźwięki otoczenia, musimy znacząco podnieść głos – zatem chyba już lepiej unieść telefon do ucha… Można natomiast pochwalić stabilność połączenia słuchawek ze smartfonem. Zerwanie łączności zdarza się naprawdę rzadko i deklarowane 10 metrów zasięgu nie jest tu przesadą.

Ile wytrzyma bateria słuchawek HTC

Czas autonomicznej pracy słuchawek HTC E-mo1 to mniej więcej 5-6 godzin.

Włożenie ich do futerału z baterią wydłuża oczywiście czas działania o kolejne godziny, pokrowiec doładuje całkowicie rozładowane słuchawki dwukrotnie, ale jeśli doładowujemy je częściej, pozostawiając w ich bateryjkach jakiś zapas energii – doładowań może być więcej, nawet i cztery.

Czy warto kupić HTC E-mo1?

Warto!

Słuchawki HTC kosztują ok. 300-350 zł. Nie są zbyt powszechnie dostępne, ale jeśli już na nie traficie, nie będą zakupem chybionym. Nie nadają się do prowadzenia rozmów, ale do słuchania muzyki – jak najbardziej. Miłośnikom dobrego brzmienia, którzy nie chcą wydawać majątku na słuchawki do smartfona – polecam!

źródło:
czytane: 2004

akcesoriaaudiobezprzewodowebezprzewodowyBluetoothdźwiękHTC E-mo1muzykasłuchawkisłuchawki bezprzewodowesłuchawki Bluetooth

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

top