Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » recenzje » Hykker Chrono 2: Recenzja smartwatcha z Biedronki

09.12.2016

Hykker Chrono 2: Recenzja smartwatcha z Biedronki

Od 15 grudnia w Biedronce będziecie mogli nabyć kolejny tani smartwatch oferowany przez firmę Hykker. Zapraszam na krótką recenzję tego urządzenia!

Hykker Chrono 2 to już drugie podejście polskiej marki do rynku inteligentnej galanterii. Poprzedni model – S70 – okazał się być bardzo przyzwoitym, jak na swą cenę, sprzętem. Czy i tym razem będzie tak samo?

Hykker Chrono 2 jest zegarkiem raczej męskim. Ma dość dużą kopertę i szeroki, silikonowy pasek. Niestety, nie przewidziano opcji jego wymiany, zatem przed zakupem radzę zastanowić się nad wyborem jednej z trzech wersji kolorystycznych. Myślę, że czerń jest najbardziej uniwersalna.

Zegarek Hykker Chrono 2 prezentuje się całkiem dobrze – jego wygląd nie zdradza, że jest aż tak tani. Koperta jest wykonana z metalu i powleczona srebrnym lakierem. Wyświetlacz jest otoczony szeroką ramką, ale jego przekątna 1,54 cala zdaje się być wystarczająca, podobnie, jak rozdzielczość 240×240 px. Jasność i czytelność w świetle dziennym również nie dają powodów do narzekania.

Na bokach koperty Hykker Chrono 2 znajdziemy głośnik, mikrofon oraz pojedynczy klawisz, gniazdo ładowania microUSB (pod pokrywą) oraz… obiektyw mini kamery VGA. Spód zegarka zakryto plastikowym deklem, po zdjęciu którego możemy wyjąć baterię i zainstalować kartę microSD oraz microSIM. Tak, ten zegarek może działać samodzielnie, jako prosty telefon!

Niestety, ani głośnik, ani pokrywa baterii nie mają żadnych uszczelek, zatem musimy zapomnieć o wodoszczelności. W praktyce – Hykker Chrono 2 nie jest nawet bryzgoszczelny i trzeba uważać podczas mycia rąk. Szkoda.

Jak wspomniałem, urządzenie jest niemałe – mierzy ok. 56x42x11 mm i waży 73 g. To sprawia, że jest Hykker Chrono 2 sprzętem zdecydowanie męskim, choć pasek z metalową klamrą ma dość szeroki zakres regulacji.

Nie mam zastrzeżeń do jakości wykonania i montażu Hykker Chrono 2. Wszystko spasowano naprawdę porządnie. Urządzenie jest wygodne w noszeniu, po pewnym czasie przestajemy je „czuć” na ręku.

Sercem Hykker Chrono 2 jest procesor MTK 6260A, wspomagany przez 16 MB RAM-u. To wystarczy, by zapewnić prostemu interfejsowi dość sprawne działanie. Pamięć wewnętrzna ma tylko 8 MB, zatem jeśli chcecie wyposażyć zegarek w pliki muzyczne czy robić zdjęcia jego kamerką, musicie koniecznie użyć karty microSD – obsługiwane są pojemności do 32 GB.

Interfejs Hykker Chrono 2 pracuje z płynnością wystarczającą, by nie zirytować użytkownika. Poruszamy się po nim za pomocą sprawnie działającego panelu dotykowego oraz pojedynczego klawisza na boku obudowy. By opanować obsługę zegarka, wystarczy odrobina treningu, interfejs można uznać za dość intuicyjny.

Menu Hykker Chrono 2 oparto o czytelne ikony, z trafieniem w które nie będzie miał problemu nawet użytkownik o grubych, niezręcznych palcach. Gorzej, gdy zechcemy skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, jak telefonowanie, ustawienia czy SMS-y. Tu już czcionka i klawisze są znacznie mniejsze i trafienie w nie może być problematyczne.

Niektóre elementy, jak menu powiadomień, przełączników czy klawiatury przypominają te spotykane w smartfonach – i tu chyba można było zrobić nieco więcej, by uczynić je bardziej komfortowymi w użyciu. Mimo to, nie miałem większych problemów z użytkowaniem tego interfejsu, zatem… może nie jest jednak źle?

Co znajdziemy w Hykker Chrono 2? Całkiem sporo! Mamy dyktafon, kalkulator, odtwarzacz audio i wideo, menedżer plików czy galerię zdjęć. Jest także opcja odnajdywania połączonego z zegarkiem telefonu, a także możliwość zdalnego sterowania odtwarzaniem muzyki i migawką aparatu w telefonie. Jest również krokomierz i monitor aktywności, ale niestety nie mają one możliwości eksportu danych do żadnej popularnej aplikacji fitness. Nie pobierzemy również żadnych dodatkowych aplikacji – ale biorąc pod uwagę obfitość wyposażenia standardowego, chyba możemy to wybaczyć. Szkoda, że producent daje nam do wyboru tylko trzy wzory tarcz. Nie ma możliwości ich modyfikacji, o pobraniu nowych nie wspominając.


Interfejs Hykker Chrono 2

Brakowało mi także opcji stałego wyświetlania czasu na ekranie, a także możliwości łatwego wybudzenia wyświetlacza, by podejrzeć godzinę. W tym celu zawsze trzeba nacisnąć klawisz na boku koperty. Nie działa wybudzanie gestem czy stuknięciem w ekran. To chyba najważniejszy mankament interfejsu.

Jak wspomniałem, Hykker Chrono 2 może pracować samodzielnie, bez pomocy smartfonu. Pozwoli nam wówczas na telefonowanie i SMS-owanie, ale nie da dostępu do internetu – to nie ta półka cenowa… Jakość rozmów jest akceptowalna, choć sposób ich prowadzenia nie jest zbyt dyskretny. Niemniej – Hykker Chrono 2 sprawdzi się np. podczas jazdy samochodem, gdy szybko musimy gdzieś zadzwonić czy odebrać rozmowę. Da się rozmawiać – więcej za taką cenę nie oczekuję.

Hykker Chrono 2 pozwoli poczuć nam się niczym tajny agent – ma wbudowaną kamerę. Niestety, niełatwo fotografować mając zegarek na ręku, lepiej go wówczas zdjąć. Zdjęcia są raczej słabe, ale powiedzmy, że lepsza taka kamera, niż żadna – szczególnie, gdy nie mamy pod ręką smartfonu lub właśnie padła w nim bateria. A do tego – zawsze można zrobić wrażenie na znajomych – kiedyś o takim gadżecie śniły dzieci.


Kilka zdjęć zrobionych Hykker Chrono 2

A skoro o smartfonie mowa – można go połączyć z Hykker Chrono 2 za pomocą aplikacji dostępnej poprzez zeskanowanie QRkodu, jaki nadrukowano na opakowaniu, w instrukcji i umieszczono też w menu zegarka (pomysłowo…). Aplikacja na telefon jest, hmmm, taka sobie. Nie na każdym telefonie miała ochotę działać, ale ostatecznie używałem jej na Moto Z, Galaxy S6 Edge+, a także na kilku modelach z rodziny myPhone. I tu działała dobrze, choć na przykład na telefonie Asusa czy Sony – „wykładała się”. Proponuję pobrać ją, skanując kod z pudełka przed kupnem zegarka i sprawdzić, jak zachowuje się na waszym smartfonie.


Aplikacja na smartfon

Aplikacja jest w miarę prosta w użyciu, ale z drugiej strony, nie pozwala na wiele. Można sterować niektórymi funkcjami telefonu z poziomu zegarka, można odnajdywać wzajemnie urządzenia, jest także możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu na Hykker Chrono 2. Niestety, nie ma możliwości odpowiadania na nie, możemy tylko poczytać, i to w dość prostej formie.

Hykker Chrono 2 ma wymienną (!) baterię o pojemności 260 mAh, która zapewnia czas pracy do 4 dni. Przy użyciu łączności 2G czas pracy skraca się mniej więcej o połowę, ale nawet, jeśli wykonany kilka połączeń w ciągu dnia, bateria powinna wytrwać do wieczora. Gdy traktujemy telefon w zegarku jako opcję „awaryjną” – Hykker Chrono 2 popracuje ok. 3 dni.

Baterię ładujemy poprzez zwykły port microUSB. Wymaga on przewodu z wydłużonym wtykiem (jest taki w komplecie), ale przy odrobinie samozaparcia w gniazdo da się również wepchnąć wtyczki niektórych zasilaczy od smartfonów. To już kwestia prób… Podpowiem jedynie, że wtyczka od Samsunga nie pasuje, ale od myPhone – już tak.

Czy warto kupić Hykker Chrono 2? Krótko mówiąc, jeśli nie możecie pozwolić sobie na żaden droższy smartwatch – tak. Za taką cenę nie dostaniecie niczego lepszego, co ma certyfikaty i gwarancję, a jednocześnie oferuje tak szeroki zakres funkcji.

Hykker Chrono 2 ma kilka niedostatków, ale umówmy się – za taką cenę można mu wszystkie wybaczyć. Najważniejsze, że zegarek działa poprawnie, nie denerwuje użytkownika i dobrze prezentuje się na ręku.

Porównując ze smartwatchem, którego używam na co dzień – używając Hykker Chrono 2 nie czułem dyskomfortu. Owszem, brakowało mi kilku funkcji – ale biorąc pod uwagę, że porównuję do zegarka kosztującego niemal 10 razy więcej, Hykker Chrono 2 wypadł nad podziw dobrze.

To z pewnością świetny sposób na wejście w świat inteligentnej galanterii noszonej. Hykker Chrono 2 znajdziecie w Biedronkach od 15 grudnia. Jego cena to 159 złotych. Za taką cenę – naprawdę będzie to dobry i opłacalny zakup.

DSC09418

PLUSY:

  • Niska cena
  • Dobre wyposażenie
  • Możliwość użycia bez smartfonu
  • Wbudowany telefon
  • Niezły wygląd
  • Czas działania na baterii

MINUSY:

  • Brak wodoszczelności
  • Słaba jakość zdjęć
  • Brak stałego wyświetlania godziny – trzeba użyć przycisku
  • Kłopotliwe korzystanie z niektórych elementów interfejsu
  • Szerokie ramki wokół ekranu
  • Mały wybór „tarcz”

DSC09419

źródło: mat. wł.
czytane: 18278

biedronkaHykkerinteligentny zegarekinternet rzeczysmartwatchzegarek

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Hykker Chrono 2: Recenzja smartwatcha z Biedronki”

  1. ryba pisze:

    Chętnie bym przeczytał recenzję jakiegoś smartwatcha Garett. Można o takową prosić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top