Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » recenzje » Ładowarka samochodowa Dual USB z Quick Charge

30.09.2016

Ładowarka samochodowa Dual USB z Quick Charge

Ładowarka samochodowa Dual USB Madsen House model lenel 10 to urządzenie, które umożliwia ładowanie  w technologii Qualcomm Quick Charge 2.0.
Pozostałe plusy to niewielki rozmiar, możliwość ładowania drugiego urządzenia przez port 2.4A i ładne wykonanie. Porty USB są dość solidnie osadzone, zatem jest szansa, że długo pobędą na swoim miejscu. Sam korpus ładowarki także dobrze trzyma się w gnieździe zapalniczki. W zestawie jest dość gruby przewód microUSB.

Urządzenie zostało zapakowane w estetyczne pudełko z okienkiem zamykanym na magnesy. Wszystkie informacje techniczne są umieszczone w widocznym miejscu. Producent także informuje o tym, że wszelkie materiały użyte do produkcji tego opakowania mogą być przetworzone i użyte ponownie. Producent także pisze, że ładowarka zapewnia o 75% szybsze ładowanie urządzeniom z nią kompatybilnym. W moim odczuciu, jeśli wspomniano o kompatybilności, to powinna zostać udostępniona lista takich urządzeń. Wewnątrz pudełka znajduje się książeczka z informacjami o produkcie zapisana w sześciu językach, w tym w języku polskim, co nie dziwi, wszak importer to wrocławska firma TelForceOne.

Błyszcząca, fortepianowa czerń produktu może nasuwać skojarzenie z produktami premium, jednak w lekko przykurzonym wnętrzu Skody Fabii, ładowarka ta nie rzuca się w oczy. Zdziwił mnie brak diody sygnalizującej pracę urządzenia, ale uważam to za plus. Nie przepadam za rozmigotanym sprzętem.

Ładowanie przez port Qualcomm Quick Charge odbywa się rzeczywiście w niezłym tempie, smartfon Samsung Galaxy J7 2016 pozostawiony w zgaszonym aucie na pół godziny najadł się od 1 do 17 % w ciągu dość krótkich, bo około półgodzinnych zakupów. Niestety, gdy innym razem podłączyłam kompletnie martwy telefon, mając nadzieję, że w ciągu planowanej około 10-minutowej jazdy, wstanie i złapie parę procent, sromotnie się zawiodłam. Nawet się nie wybudził… Inaczej sprawa się przedstawia w przypadku ładowania podczas jazdy – tutaj w ciągu około 10 minut bateria najadła się ponad 20 procent.

Port USB 2.4A także nieźle radził sobie z ładowaniem iPhone 6S, tutaj jednak musiałam użyć swojego kabelka, bowiem producent nie dokłada do zestawu przewodu dla miłośników jabłuszek. A szkoda! Szkoda również dlatego, że technologia Quick Charge nie jest wspierana przez Apple.

Podsumowując ładowarka lenel 10 marki Madsen House będzie dobrym rozwiązaniem jeśli mamy smartfona, który rzeczywiście ma możliwość szybkiego ładowania. Cena 89 zł jednak wydaje mi się lekko wygórowana.

materiał własny, fot. Adam Łukowski
czytane: 4821

ładowarka samochodowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top