Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » recenzje » MyKronoz ZeWatch3 – sprytny i elegancki

09.02.2016

MyKronoz ZeWatch3 – sprytny i elegancki

Moja druga przygoda z urządzeniem na przegubie nadgarstka dobiega powoli końca, zatem czas na opisanie wrażeń i spostrzeżeń.
MyKronoz ZeWatch3 to zegarek z funkcją odbierania połączeń głosowych. Całość prezentuje się nienagannie i stylowo: czarna tafla ekranu, srebrna ramka wokół prostokątnej obudowy i dość szeroki pasek z tworzywa również w kolorze czarnym.

W przezroczystym, estetycznym pudełku z twardego tworzywa znajdziemy zegarek, przewód USB oraz książeczkę z instrukcją użytkownika w języku angielskim i francuskim.

ZeWatch3 ma dwa przyciski na obu bokach obudowy, mikrofon i głośnik. Baterię ładuje się przez slot USB umieszczony w pasku zegarka. Można to zrobić podłączając bezpośrednio pasek do gniazda USB w komputerze czy laptopie, bądź przez załączony do zestawu przewód. Ładowanie baterii do pełna zajmuje około 1,3 godziny, natomiast czas pracy około 4 dni.

Po naładowaniu baterii ZeWatch3 jest gotowy do sparowania z telefonem, ale najpierw trzeba zaopatrzyć się w specjalną aplikację w smartfonie, która umożliwi sterowanie i obsługę zegarka i wszystkich jego funkcji. Przyciski służą głównie do parowania ze smartfonem i obsługi połączeń. Jest to o tyle krępujące, że np. nie można wyciszyć czy wyłączyć grającej muzyki bez wyjmowania smartfona i otwierania aplikacji. Zauważyłam, że jest pewna nieścisłość w instrukcji parowania, ponieważ zaleca się przyciśnięcie lewego górnego przycisku, bądź czerwony przycisk, a tymczasem ZeWatch3 nie posiada górnych ani czerwonych przycisków.

Główny ekran pokazuje takie informacje jak czas, data, ikony baterii, sparowania z telefonem i osobno sparowania z aplikacją, odtwarzanej muzyki czy trwającego snu.

ZeWatch3 charakteryzuje dotykowy ekran z podświetleniem OLED – to najbardziej oszczędna technologia, która pozwala na dłuższe użytkowanie urządzenia. Dotykiem jedynie przewija się menu na ekranie. Można sprawdzić ile przemierzyło się kroków, jaki dystans został przebyty, ile kalorii zostało spalonych. Pojawia się także informacja o ilości wiadomościach do odczytania i ilości połączeń nieodebranych, przy czym połączenia można także sprawdzić od kogo nadeszły. Analogicznie podczas połączenia przychodzącego użytkownik widzi kto do niego dzwoni i może odebrać naciskając prawy przycisk, bądź odrzucić naciskając lewy. Dwukrotne tapnięcie w ekran wyciszy połączenie.

Smartfon przeważnie szybko odnajdywał ZeWatch3 w zasięgu Bluetooth i nie zdarzały się problemy w synchronizacji z aplikacja. Czego nie można powiedzieć o połączeniu drugiego modułu – tego do rozmów. Tutaj zdarzało się, że musiałam „zapomnieć” w ustawieniach telefonu dane urządzenie, pozwolić wyszukać je na nowo i znów połączyć.
Rozmowy przebiegały zasadniczo bez problemów. Po mojej stronie wszystko było słychać wyraźnie, natomiast rozmówca narzekał, na słabą jakość połączenia, oddalanie się głosu itp.

MyKronoz ZeWatch3 obsługuje także funkcję zegarka – który pokazuje czas i datę, powiadomień o wiadomościach, przypomnień, które uprzednio należy dodać w aplikacji. Tutaj można wybrać wśród zdefiniowanych: sport, spanie, jedzenie, lekarstwo, pobudka, jak i zdefiniować swoje – ale tylko do 8 znaków. Pole na wpisanie notatki nie przewiduje większych elaboratów.

ZeWatch3 potrafi także mierzyć kroki i dystans oraz liczy spalone kalorie i zapisuje osiągnięcia w aplikacji. Dzięki monitoringowi snu można dowiedzieć się jakiej jakości jest sen, czyli czy się wysypiamy czy nie. Ciekawostką jest to, że aplikacja pokaże, w którym momencie sen był głęboki, a w którym płytki. Trzeba pamiętać, aby położyć się spać z naładowaną baterią w zegarku, bo gdy się rozładuje – monitoring snu będzie zakończony i wtedy niewiele się dowiemy o jego jakości.

Nowością dla mnie jest to, że mogę przesłać do ZeWatch3 muzykę i odsłuchiwać dzięki wbudowanemu głośnikowi. Jakość odsłuchu jest wprawdzie daleka od ideału, ale jest możliwość odsłuchania np. wiadomości w radio, dzięki połączeniu ze smartfonem. Radio mam internetowe, muzykę z chmury, zatem tutaj niestety istnieje ryzyko zakłóceń połączenia internetowego.

Gdy dowiedziałam się o muzycznych możliwościach ZeWatch3 pomyślałam, że to fajne udogodnienie – można biegać czy ćwiczyć z muzyką na ręce, bez plączących się słuchawek, ale niestety trzeba mieć smartfona przy sobie. O ile podczas ćwiczeń na siłowni smartfon może sobie leżeć nieopodal, to do biegania trzeba go brać w kieszeń 🙁 Lepsza zatem pozostaje dla mnie opcja z małą empetrójka i słuchawkami. Zwłaszcza, że w tym drugim przypadku, raczej nie zdarzają się zerwania połączenia. Rezygnuję wówczas z możliwości odbierania rozmów, ale do biegania nigdy nie brałam telefonu, zatem ten problem mnie nie dotyczy. Podczas ćwiczeń na siłowni zmuszam innych do słuchania tego co ja, nie każdemu mogą podobać się moje preferencje muzyczne 😉

Zasięg Bluetooth wynosi około 4-5 metrów w lini prostej, później następuje zerwanie połączenia, ale po powrocie w obręb zasięgu, urządzenia same ponownie się odnajdują.

Podczas parowania urządzeń odkryłam, że ZeWatch3 ma wmontowane dwa moduły Bluetooth – jeden do połączeń z aplikacją, a drugi do połączeń głosowych. To dobre rozwiązanie, bo funkcje nie przeszkadzają sobie nawzajem i nadchodzące połączenie nie miesza w synchronizacji innych funkcji.

ZeWatch współpracuje z urządzeniami Apple 4s, 5, 5s, 5c, 6, 6 Plus, iPad 3, 4, 5, iPad mini z IOS7 +, Android 4,3+ i Windows Mobile 8.1 oraz systemami Windows 7, 8, Xp – Mac OS X 10.8.

ZeWatch3 jest dość duży jak na drobny kobiecy nadgarstek i trochę musiałam go ponosić, żeby się przyzwyczaić. Nie jest bardzo ciężki, dlatego było łatwiej, ale przeszkadzało mi to, że podczas ubierania kurtki, czy zakładania plecaka zahaczał się i kilka razy odpiął się pasek. Musiałam zapinać go na bliższą dziurkę, ale był wówczas za luźno. Na dalszą – bolec nie do końca wchodził – była akurat na zagięciu paska.
Reasumując ZeWatch3 to całkiem sprytne deszczo- i potoodporne urządzenie, ale raczej dla właścicieli bardziej masywnych rąk. Broni go wszechstronność i stylowy design.

Dane techniczne:
Bluetooth: 2.1 + 4.0 BLE
Wymiary: 14,7 x 8,6 x 5,8 cm
Waga: 41 g
Bateria: Li-ion 200 mAh
Czas pracy: powyżej 4 dni
Pamięć: 5 dni
Ekran: dotykowy OLED 96 x 64
Czujnik: 3-osiowy akcelerometr
Temperatura pracy: -20°C to +40°C
Gwarancja międzynarodowa: 1 rok

źródło:
czytane: 6635

BluetoothkaloriekrokiMyKronozsmartwatch

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top