Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Amazfit Verge – nowy smartwatch od Xiaomi

18.09.2018

Amazfit Verge – nowy smartwatch od Xiaomi

Należąca do Xiaomi submarka Amazfit wprowadziła do oferty nowy smartwatch, Amazfit Verge.

Amazfit Verge otrzymał okrągły, 1,3-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 360×360 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Niestety, urządzenie nie korzysta z popularnego Wear OS od Google, lecz bazuje na własnym rozwiązaniu, Huami. Zegarek pozwala korzystać z lokalnego asystenta głosowego Xiao, ma także NFC, zatem umożliwia również dokonywanie płatności – np. AliPay.

Sercem Amazfit Verge jest dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, wspomagany przez 512 MB RAM-u, zaś pamięć wewnętrzna ma pojemność 4 GB. Wyposażenie obejmuje ponadto pulsometr, nawigację GPS i Glonass, nie zapomniano także o głośniku oraz mikrofonie, pozwalających nie tylko na obsługę asystenta głosowego, ale i połączeń telefonicznych. Amazfit Verge jest integrowalny z ekosystemem inteligentnego domu z urządzeniami Mija, a łączność umożliwia Bluetooth 4.2 lub Wi-Fi 2,4 GHz. Zasilanie zapewnia akumulator o pojemności 390 mAh. Wszystko to jest zamknięte w wodoszczelnej obudowie z certyfikatem IP68.

Cena urządzenia to 800 juanów, czyli 117 dolarów lub 429 zł. Niestety, sprzęt jest dostępny wyłącznie w Chinach i na razie brak informacji o jego globalnej dystrybucji.

źródło: Amazfit
czytane: 4210

Amazfitinteligentny zegareksmart homesmartbandsmartwatchwatchxiaomizegarek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top