Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Apple Smart Battery Case: naprawdę taki zły?

09.12.2015

Apple Smart Battery Case: naprawdę taki zły?

Koncern Apple zaprezentował nowe akcesorium: Smart Battery Case, czyli pokrowiec z dodatkową baterią do iPhone. I zaczęło się… Przez media i społeczności przetacza się fala hejtu i kpin. Pokrowiec jest wyśmiewany za średnio estetyczny wygląd i stosunkowo wysoką cenę. I choć nie jestem zagorzałym fanem Apple – niczego nie rozumiem.

Ot, koncern wypuścił własne akcesorium dedykowane do konkretnego telefonu. Apple Smart Battery Case wygląda, jak wygląda. Myślę, że styl podporządkowano tu funkcji, jaką sprzęt ma pełnić. Ładuje telefon? Ładuje! Chroni? No, chroni! Do tego łatwo go założyć, nie przeszkadza w korzystaniu z telefonu, a i cena nie jest jakoś drastycznie wygórowana: 100 dolarów. Zgoda, trochę sporo jak na pokrowiec i baterię… ale hej! To Apple, musi być drogo. Zastanawiam się, czemu ci sami dziennikarze i blogerzy kpią z pokrowca za 100$, a sami używają iPhone’ów i Maków, bez mrugnięcia okiem wydając kolejnych parę setek za durną przejściówkę, wartą tak naprawdę może „dychę”… Rozdwojenie jaźni?

Nie, ode mnie głosów krytyki nie usłyszycie. Pokrowiec Apple Smart Battery Case nie jest może zbyt urodziwy, ale i nowych iPhone’ów także za ładnie nie uważam. TO ma działać, a nie wyglądać! Drogo? Aliexpress stoi otworem, będzie taniej! Nikt przecież nikogo nie zmusza. Niech sobie Apple produkuje drogie i paskudne pokrowcobaterie na zdrowie. Założę się, że i tak sprzeda ich całkiem sporo i raczej do interesu nie dołoży. A jeśli komuś nie odpowiada telefon z garbem na plecach – zawsze może pokusić się o poszukanie czegoś ładniejszego u konkurencji. Pominę już fakt, że Apple Smart Battery Case nie musi być cały czas na telefonie. Można go mieć w plecaku, albo zakadać tylko wtedy, gdy podejrzewamy, że nie będziemy mieli okazji do skorzystania z ładowarki. Można…?

A na koniec, by było bardziej blogowo, profesjonaniej i w ogóle tak, jak na techno-stronie być powinno, kilka informacji o omawianym urządzeniu. Apple Smart Battery Case oferowany jest w wersji dla iPhone 6 i 6S w kolorze czarnym i białym. Jest zrobiony z mikrofibry, a góra i brzegi są elastyczne, by zapewnić łatwe nakładanie na smartfon. W charakterystycznym garbie znajduje się bateria o pojemności 1715 mAh. Ma ona wydłużyć czas rozmów przez telefon o maksymalnie 25 godzin, a czas serfowania po sieci poprzez LTE o 18 godzin. Dodatkowo, stan naładowania baterii w Apple Smart Battery Case pokazywany jest na ekranie iPhone’a i w pasku powiadomień. Naprawdę jest co krytykować…?

źródło: Apple
czytane: 2910

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top