Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Combat FX-One – zestaw dla gracza

10.06.2016

Combat FX-One – zestaw dla gracza

Combat FX-One to zestaw składający się z klawiatury i myszy, firmowany przez MP Technology / myPhone. 60 zł wydaje się uczciwą kwotą za to, co dostaje nabywca. – A dostaje klawiaturę multimedialną z 3-kolorowym podświetleniem i 12 dodatkowymi klawiszami multimedialnymi, a także mysz o futurystycznym wyglądzie, która płynnie zmienia kolory podświetlenia i nieźle leży w dłoni. Combat FX-One ładnie prezentuje się na biurku, a dodatkowo – jak się okazało – tekstylny oplot kabli klawiatury i myszy nie smakuje moim kotom, które do tej pory załatwiły już kilka peryferiów skutecznie obgryzając syntetyczną izolację i dobierając się do drutów.

Standardowa klawiatura ze 104 klawiszami została na górze wzbogacona o dodatkowe niebieskie przyciski funkcyjne: wyszukiwanie Windows, zakładki przeglądarki, poczta, strona domowa przeglądarki, zatrzymanie działającej operacji, odświeżanie okna, odtwarzacz multimediów, start/stop pliku multimedialnego, odtwarzanie poprzedniego pliku, odtwarzanie następnego pliku, wyciszenie dźwięków, kalkulator. Niebieskie są również klawisze WSAD i strzałki. Bryła KM-02 Combat FX-One sprawia dobre wrażenie; plastik jest stosunkowo miękki, ale mój egzemplarz nie do końca stabilnie zachowuje się na blacie biurka. Minimalnie zdeformowana obudowa sprawia, że tylko jedna z dwóch gumowanych podkładek klawiatury znajduje pełne oparcie na powierzchni. Odkształcenie nie jest duże – nie wygląda na niedoróbkę mechaniczną, bo elementy klawiatury są dobrze spasowane. Może egzemplarz testowy został nagrzany po drodze do mnie przez mocne czerwcowe słońce? Rozkładane nóżki klawiatury z Biedronki nie są gumowane, a szkoda, bo pomogłyby przy stabilizacji.


Klawiatura z zestawu Combat FX-One

Do sterowania podświetleniem przeznaczony jest specjalny przycisk umieszczony obok prawego alt-a. Lubię błyskotki i diody LED – ot, słabość – dlatego bardzo przypadły mi do gustu wszystkie kolory: czerwony, niebieski i fioletowy. Są nie tylko estetyczne i efektowne, ale również ułatwiają bezwzrokową orientację w układzie klawiatury, gdy nie jest zbyt jasno. Podświetlenie można oczywiście tym samym klawiszem zupełnie wyłączyć.


Klawiatura z zestawu Combat FX-One – świeci z każdej strony

Podczas pisania i grania klawiatura sprawuje się poprawnie. Przywykłem do nieco bardziej twardych klawiszy, dlatego początkowa miękkość plastiku i płynny skok bez wyraźnego oporu nieco mnie na początku rozpraszały. Po dwóch godzinach Counter Strike’a udało mi się w końcu przyzwyczaić. Jeśli chodzi o pisanie, preferuję prostsze rozwiązania – ale Combat FX-One to w końcu zestaw dla gracza, a nie dla pisarczyka.


Klawiatura z zestawu Combat FX-One – różne typy podświetlenia

Jeśli chodzi o mysz MK-02 Combat FX-One, mam tylko lekko mieszane wrażenia. Świetnie wygląda. Kilkupunktowe, płynnie zmieniające się LED-owe podświetlenie ładnie wygląda na mozaikowej, marmurkowej, jakby spękanej obudowie. Opór kółka jest dokładnie taki, jaki lubię podczas grania: niezbyt duży, ale jednocześnie z wyczuwalnymi punktami obrotu. Ręka mojej wielkości mieści się doskonale w wyprofilowanej obudowie, a dostęp do klawiszy jest bardzo łatwy. Gdybym miał na coś narzekać: mysz zdaje się nieco zbyt lekka, ale to raczej kwestia moich preferencji, niż jakiejś obiektywnej wady. Oddzielny przycisk jest odpowiedzialny za regulację czułości, dwa dodatkowe można odpowiednio skonfigurować w zależności od gry. Pewne przyleganie dłoni zapewniono dzięki lekkiemu gumowaniu. Co prawda miałem obawy, że po kilku godzinach intensywnego grania mysz zacznie się jednak ślizgać w spoconej dłoni, ale nie jest tak źle. Gryzoń, ze względu na profilowane miejsce pod kciuk, przeznaczony jest niestety wyłącznie dla osób praworęcznych.


Mysz z zestawu Combat FX-One

Korzystałem z zestawu Combat FX-One przez blisko 2 tygodnie bez oznak zmęczenia materiału zarówno z mojej strony, jak i ze strony zestawu. Na co dzień, również w grach, używam najtańszych markowych peryferiów. Możliwość pobawienia się dedykowanym zestawem była bardzo przyjemną odmianą. Zaletami są z pewnością imponujący wygląd, miłe dla oka podświetlenie i porządne kable połączeniowe. Trzeba jednak pamiętać, że Combat FX-One to jednak zestaw budżetowy. Za stosunkowo niewielką cenę pozwala poczuć się prawie tak, jakbyśmy użytkowali peryferia Roccata. Mój syn podsumował to w taki sposób: „Fajne dla tych, którzy chcieliby mieć zestaw gamingowy, ale nie bardzo mają siłę i cierpliwość na niego składać.” Jedyna rzecz, której mi boleśnie zabrakło, to sensowny interfejs sterownika, dzięki któremu do klawiszy multimedialnych można by było przypisać własne skróty.


Combat FX-One – miło było pograć

Parametry techniczne zestawu:

Klawiatura multimedialna dla graczy KM-02 Combat FX-One
Rodzaj: przewodowa
Interfejs: USB
Ilość przycisków: 104 + 12 multimedialnych, układ QWERTY
Długość przewodu: 150 cm
Podświetlenie – 3 kolory (czerwony, niebieski, fiolet)
Kompatybilność – Windows 7, 8, Vista, XP, 2000
Wymiary: 465 x 198 x 32 mm
Waga: 702 g

Mysz optyczna dla graczy MK-02 Combat FX-One
Rodzaj: przewodowa
Interfejs: USB
Rozdzielczość: od 800 do 2400 DPI z 4-stopniową regulacją
Profil myszy: praworęczna
Ilość przycisków: 6 + rolka
Długość przewodu: 150 cm
Podświetlenie: zmienne, 7 kolorów
Kompatybilność: Windows 7, 8, Vista, XP, 2000
Wymiary: 128 x 74 x 42 mm
Waga: 127 g

źródło:
czytane: 7260

biedronkagryklawiaturaLEDmyPhone

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top