Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Forever Premium Y-style: Wielofunkcyjne źródło energii

16.05.2016

Forever Premium Y-style: Wielofunkcyjne źródło energii

Fajny gadżet za niewielkie pieniądze, który może wspomóc w wielu awaryjnych sytuacjach – jak nie zapasem energii, to światłem. To rasowe akcesorium wielofunkcyjne, które posłuży jako ładowarka samochodowa dla dwóch urządzeń jednocześnie, jako powerbank oraz jako latarka. Podpisuje się pod nim firma Forever, dostarcza w zgrabnym pudełku i wycenia na ok. 70 złotych.

Jakość wykonania ładowarki Forever oceniam wysoko. Jest solidna, poręczna, wygodna i dość lekka, pokryta przyjemnym w dotyku tworzywem. Pozytywne wrażenia  mam również a propo jej wyglądu – choć wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. Z pewnością akcesorium jest niebanalne i wygląda nowocześnie, zaś kształt litery Y pozwolił na umieszczenie dwóch gniazd USB (o prądzie wyjściowym 1A i 1,5A). Pobierając energię z gniazda zapalniczki samochodowej pozwoli na podładowanie mobilnych gadżetów, ale może też działać jako typowy powerbank – jest tu bowiem wbudowany akumulator o pojemności 2600 mAH – czyli w zasadzie dość popularnej pojemności współczesnych smartfonów. Fajnie byłoby dostać więcej miliamperów, ale zamontowanie większej baterii wpłynęłoby na wielkość akcesorium. A tak i coś podładuje, i zachowuje niewielkie rozmiary, i ma poręczny kształt. W awaryjnych sytuacjach będzie świetnym rozwiązaniem.

Czas ładowania naszych sprzętów zależy od tego, pod które gniazdo je podłączymy. Mój osobisty HTC One M8, który, według specyfikacji, ma akumulator o pojemności 2600mAh, naładował się jednak tylko do 70%, wykorzystując całe zasoby energetyczne powerbanku (sprawdzane 2-krotnie).  Jest to dziwne, tym bardziej, że powerbank powinien mieć tą samą pojemność co bateria w HTC, tj. 2600 mAH. Albo HTC sprzedaje smartfony z większymi ogniwami niż deklarowane (mało prawdopodobne), albo Forever trochę nagina prawdę…

Energię akumulatora Forever Premium Y-style można uzupełniać korzystając z portu microUSB (w centralnej części, między „ramionami”) i pierwszej lepszej ładowarki od telefonu. Ładowanie sygnalizowane jest  rozświetlaniem się portów USB na zielono. Ale nie zapomnijmy o trzecim elemencie – bowiem obok ładowarki samochodowej i powerbanku Forever Premium Y-Style może posłużyć za podręczną latarkę. Uruchomienie elementu następuje poprzez 2-krotne wciśniecie przycisku zasilania.

Kształt opisywanego akcesorium (oraz umiejscowienie gniazda zapalniczki) powoduje, że nie w każdym samochodzie uda się je wygodnie zainstalować. W moim aucie gniazdo zapalniczki okazało się za płytkie – albo wtyk ładowarki zbyt długi – przez co akcesorium nie mogło zostać porządnie i stabilnie zamontowane – ładowarka dość mocno chybotała się w gnieździe. Na dodatek dość blisko znajdował się drążek skrzyni biegów. Nie wyglądało to najlepiej. Ale działać, działało. Udało się bez problemu podładować dwa smartfony, a o stanie ich naładowania informował zielony wskaźnik obok gniazda USB.

Gdyby nie fakt, że Forever Premium Y-Style nie pasuje do gniazdka zapalniczki w moim aucie i prawdopodobnie oferuje nieco mniej pojemny akumulator niż deklarowany, bez zastrzeżeń złożyłabym zamówienie na ten gadżet w którymś ze sklepów internetowych. W sumie okazał się niezmiernie przydatnym urządzeniem, które docenią zwłaszcza osoby wiele czasu spędzające w trasie.

Specyfikacja:

Model: Forever Premium Y-style
Typ ładowarki: samochodowa
Sposób zasilania: zintegrowana wtyczka sieciowa
Interfejs: 2 x USB 2.0, microUSB
Napięcie wejściowe: 12-24V DC
Napięcie wyjściowe: 5 V DC 1A + 1.5A
Pojemność akumulatora: 2600 mAh
Dodatkowe informacje: funkcja powerbanku, latarka LED, jeden przycisk fizyczny

źródło: oprac. własne
czytane: 2833

akcesoriaForeverlatarkaładowarkapowerbank

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top