Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Fritz! Box 6820 LTE: Nowy ruter AVM dostępny w Play

17.05.2016

Fritz! Box 6820 LTE: Nowy ruter AVM dostępny w Play

17 maja w Warszawie firma AVM wspólnie z siecią Play przedstawiły nowy ruter Fritz! Box 6820 LTE.

Fritz! Box 6820 LTE jest uniwersalnym ruterem do zastosowań domowych oraz w małych firmach. Urządzenie zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu (niestety tylko w paśmie Wi-Fi 2,4 GHz), z wykorzystaniem sieci LAN oraz LTE/3G.

Urządzenie daje dostęp do sieci WLAN z prędkością do 450 Mbit/s, łącząc się albo z połączeniem kablowym, albo w LTE kat 4. (do 150 Mbit/s). Sprzęt, wyposażony w firmowe oprogramowanie Fritz OS umożliwia korzystanie z VPN, tworzenie osobnych kont dostępowych dla gości czy zaawansowaną kontrolę rodzicielską. W tym ostatnim przypadku wprowadzono opcję „biletów” – kodów dających dostęp na określony czas. Oprogramowanie jest proste i przyjazne w obsłudze, a każdy ruter jest fabrycznie, od samego początku chroniony unikalnymi hasłami do WLAN i panelu sterowania.

AVM szczyci się faktem, że oprogramowanie jest opracowane ściśle pod kątem sprzętu, dzięki czemu mamy do czynienia z dobrą optymalizacją obu sfer urządzenia. Dodatkowo, Fritz! Box 6820 LTE jest pierwszym ruterem tej marki działającym na czipsecie Intela.

Producent podkreśla, że wszystkie urządzenia marki Fritz! są nie tylko projektowane, a i produkowane w Europie, co ma zapewnić ich dobrą jakość. Nowy ruter może być używany jako urządzenie domowe czy biurowe, ale dzięki małym wymiarom i wadze oraz wykorzystaniu sieci komórkowej, możemy zabrać go ze sobą w podróż. Szkoda, że wymaga zasilania 230V…

Fritz! Box 6820 LTE w wolnej sprzedaży ma kosztować 899 złotych, ale wybierając abonament internetowy w sieci Play za 89,99 zł, urządzenie dostaniemy już za złotówkę.

Przy okazji premiery nowego rutera dowiedzieliśmy się, że LTE Ultra w sieci Play dociera już do 2487 miejscowości, zaś „zwykłe” LTE Play znajdziemy w 7635. lokalizacjach. Play mocno rozbudowuje sieć, a na mocy ustaleń po ostatniej aukcji częstotliwości, firma do końca czerwca ma dobudować tysiąc nowych stacji bazowych. Do końca kwietnia powstało ich 600.

źródło: własne
czytane: 2598

Fritz!internetkomórkiLTEnowośćPlaypremierarouterrutersiećwi-fi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top