Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Hykker – słuchawki BT z Biedronki za 59 zł

03.06.2016

Hykker – słuchawki BT z Biedronki za 59 zł

W sieci sklepów Biedronka pojawiły się bezprzewodowe słuchawki marki Hykker dedykowane – jak mi się zdaje – przede wszystkim tym, którzy lubią słuchać muzyki w ruchu: podczas biegania, czy chodzenia po mieście i przy okazji nie stracić żadnej rozmowy telefonicznej. Zestaw występujący w kolorze zielonym i w czerni wygląda estetycznie i daje spore możliwości sterowania bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni, czy z opaski na ramieniu podczas joggingu.

Słuchawki Hykker trafiły do mnie bez instrukcji obsługi, ale jeśli kiedykolwiek miało się do czynienia z jakimkolwiek zestawem BT, połączenie ze smartfonem nie sprawi kłopotu. Zestaw wykrywany jest jako AS-300s – taka zresztą nazwa widnieje na przywieszce znamionowej przymocowanej do przewodu łączącego obie słuchawki. Jeśli zaś ktokolwiek potrzebowałby pomocy, instrukcję obsługi można pobrać ze strony producenta

Zestaw testowy odebrałem od kuriera bez przewodu zasilającego microUSB-USB i 3 par gumowych wkładek deklarowanych przez producenta w instrukcji obsługi. Podczas zakupów warto sprawdzić, czy oba elementy są obecne w opakowaniu.

Na prawej słuchawce zamocowano przycisk wielofunkcyjny odpowiadający za odbieranie rozmów, pauzę i start odtwarzania. Tutaj również znajduje się kołyskowy przycisk odpowiedzialny za regulację głośności oraz mikrofon. Na lewej słuchawce mieści się chronione zaślepką gniazdo ładowania. Obie połączono płaskim, nieplączącym się przewodem. Słuchawki są dokanałowe, a do tego przed wypadnięciem z uszu chronią je silikonowe „uszka”. Mam stosunkowo nietypowe uszy z których wypadają niemal każde słuchawki. Zestaw Hykkera trzyma się dosyć mocno nawet podczas biegu, choć zdarzyło mi się dwa razy, przy intensywnym wysiłku, że jedna ze słuchawek wypadała.

Słuchawki BT HykkerAS-300s

Słuchawki BT HykkerAS-300s

Odbieranie rozmów jest banalne, choć trzeba się nauczyć lokalizacji odpowiedniego przycisku – wystarczy krótkie wciśnięcie. Jeśli nie mamy ochoty na rozmowę, przycisk trzeba przytrzymać dłużej, co jest kwitowane głosowym komunikatem „Call rejected” (rozmowa odrzucona). Po dwukrotnym naciśnięciu można oddzwonić do ostatniego rozmówcy. Każda ze słuchawek jest stosunkowo duża, ale bardzo lekka. Rzecz zależy zapewne od indywidualnej anatomii i dopasowania rozmiaru wkładek, ale w moim przypadku urządzenie nosiło się komfortowo.

Jakość dźwięku to dosyć trudny temat. Spora ilość wysokich tonów sprawia, że słuchawki poprawnie sprawują się w miejskim hałasie, ewentualnie w samochodzie. Dźwięk jest dobrze i wyraźnie słyszalny. – Zazwyczaj będąc w ruchu nie nastawiamy się na wysublimowane odczucia estetyczne. Nieźle wychodzi również słuchanie audiobooków. Jeśli użytkownik chciałby jednak w domowym fotelu rozkoszować się wszystkimi detalami dźwiękowymi ulubionych płyt – powinien użyć słuchawek z nieco większą dynamiką, mniejszą dominacja sopranów i jakimkolwiek basem.

Hykker zaproponował proste i estetyczne słuchawki bezprzewodowe, które zasługują na swoją cenę. Za 59 zł trudno spodziewać się sprzętu audiofilskiego i dźwięku wysokiej jakości. Dostajemy za to coś co dobrze wygląda, nosi się komfortowo i nieźle sprawuje się, gdy chcemy niezobowiązująco posłuchać czegoś w biegu. W takiej roli bezprzewodowe słuchawki bluetooth marki Hykker sprawdzają się poprawnie.

Parametry techniczne:

Wersja BT i zasięg: Bluetooth 3.0, do 10 m
Przetwornik: 40 mm
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Mikrofon: wbudowany, monofoniczny
Regulacja głośności: tak
Akumulator: Li-Ion 70 mAh, 3,7 V
Czas pracy: do 4 godz.
Czas ładowania: do 2 godz.
Waga: 12 g

źródło: materiał własny
czytane: 5299

Następny artykuł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top