Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » iRoar: Uniwersalny głośnik od Creative

14.06.2016

iRoar: Uniwersalny głośnik od Creative

Inżynierowie Creative Technology postawili kompaktowy, mobilny głośnik iRoar. Creative iRoar został wyróżniony nagrodą CES 2016 Innovation Awards Honoree w kategorii komponenty i akcesoria audio/video.

Sercem Creative iRoar jest wielordzeniowy procesor SB – Axx1. To on odpowiada za jakość brzmienia, wzmocnienie, przetwarzanie dźwięku, jak i dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu iRoar może być również wykorzystany jako karta high-end. Ponadto otwarte SDK (Software Development Kit) umożliwia developerom i integratorom przystosowanie iRoar do współpracy z różnym aplikacjami. Z kolei otwarte DDK (Zocking Development Kit) ułatwia wprowadzenie innowacji sprzętowych.

Głośnik iRoar przewyższa pozostałe produkty z generacji Sound Blaster Roar. Kompaktowa kolumienka ma 5 przetworników, w tym subwoofer, podając dźwięk o mocy 40 wat. Dwa wysokotonowe przetworniki 2″ zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią dyspersję wysokich dźwięków w polu dalekim. Subwoofer 2,5″ dba o jakość basów, zaś dwa pasywne radiatory zwiększają zasięg rozprzestrzeniania się niskich tonów. Głośnik iRoar wykorzystuje dwa wzmacniacze: jeden do niskich i średnich częstotliwości, a drugi – wyłącznie do wysokich. Pozwala to zapewnić czystość dźwięku.

IRoar

Firma Creative zaprojektowała technologię Dynamic Range Expansion, która automatycznie analizuje i przywraca dynamikę w skompresowanych ścieżkach audio w czasie rzeczywistym. Nie trzeba już poświęcać dynamiki dla poziomu głośności. Ponadto iRoar wykorzystuje technologię Smart Volume, działającą w tle, która minimalizuje nagłe zmiany głośności podczas odtwarzania. Głośnik ma też opatentowaną technologię BlasterX Immersion, opartą na autorskim rozwiązaniu firmy Creative (Creative MultiSpeaker Surround), które pozwala rozdzielić dźwięk stereo na głośniki systemu wielokanałowego. W efekcie głośnik dostarcza ciekawych wrażeń słuchowych i  zapewnia szersze rozprzestrzenianie się dźwięku.

Użytkownicy iRoar oprócz słuchania muzyki, mogą prowadzić telekonferencje, mając pewność, że głos będzie wyraźny. To zasługa technologii wykorzystywanych przez iRoar – Adaptive Noise Reduction i Adaptive Acoustic Echo Cancellation. Wbudowane mikrofony wychwytują dźwięki w promieniu 360 stopni lub działają selektywnie i skupiają się na określonym zasięgu bazując na technologii Mic Beam. Procesor SB-Axx1 umożliwia aktywację funkcji Voice Morph, zmieniającej brzmienie głosu. Po naciśnięciu jednego przycisku funkcja Emotion Amplifier zwiększa intensywność głosu i tonu, ułatwiając wyrażanie emocji. Wiele ciekawych efektów pozwala także na zmianę wysokości dźwięku głosu. Gdy urządzenie jest używane podczas telekonferencji, użytkownicy mogą zmieniać swoje głosy na bieżąco z wykorzystaniem aplikacji iRoar Dashboard.

iRoar jest wyposażony w pakiet aplikacji dla Androida oraz iPhone’a o nazwie iRoar Dashboard. Pozwala on na zdalną kontrolę głośnika i ustawianie korektora graficznego, parametrów dźwięku oraz poziomu sygnału głośności bezpośrednio z telefonu z interfejsem graficznym. Ustawienia mogą być na stałe przechowywane w głośniku. Dostępne są następujące warianty:

  • BlasterX – domyślne ustawienia.
  • Game on – zapewnia realizm podczas gier.
  • Audiophile Bliss – dostarcza czysty, oryginalny dźwięk, zgodny z intencjami artysty.
  • Cinemania – podbija wrażenia kinowe – efektowne eksplozje i wyraźne dialogi.
  • Sonic Bass – zwiększa możliwości w zakresie odtwarzania niskich tonów.
  • Live Concert – dostarcza dźwięk odpowiadający atmosferze koncertu.

iRoar jest wyposażony w Korektor graficzny, system Dialog +, który zapewnia wzmocnienie głosu w filmach, muzyce i grach oraz pozwala wyodrębnić dialog od reszty ścieżki dźwiękowej. Dodatkowo mamy do dyspozycji iRoar Megafon app i iRoar Remote, który umożliwia dostęp do nagrań zamieszczonych na karcie microSD w iRoar, NFC, Bluetooth z Multipoint i wsparciem kodeków HD Audio, USB Audio, zintegrowane MicroSD AAC, WAV i odtwarzacz MP3. iRoar może być również wykorzystany jako budzik. iRoar wykorzystuje dwufunkcyjną baterię. Wbudowany litowo-jonowy akumulator 9000 mAh może zapewnić do 20 godzin odtwarzania muzyki – dwa razy dłużej niż klasyczny Soud Blaster Roar. Bateria może być używana do ładowania smartfonów i tabletów.

IRoarRock

iRoar może pracować jako samodzielna jednostka lub część większego systemu. Creative opracował specjalne akcesoria w postaci subwoofera oraz mikrofonu. iRoar Rock to zewnętrzny subwoofer, o szerokim paśmie niskich tonów. Uzupełnia on właściwości wewnętrznego subwoofera oraz dwóch pasywnych radiatorów. iRoar Rock wspólnie z opatentowaną przez Creative technologią BlasterX Immersion wzmacnia siłę i barwę niskich tonów oraz efekt dźwięku przestrzennego. iRoar MIC to mikrofon, który pozwala na uzyskanie wyraźnego i głośnego dźwięku głosu, co można wykorzystać podczas ważnych prezentacji, przemawiania publicznego, nauczania, a także śpiewania z karaoke.

Cena Creative iRoar wynosi 1769 zł, iRoar Rock – 669 zł, zaś za iRoar MIC trzeba zapłacić 349 zł.

Product_iROAR Mic_Left Angle_2

źródło: Creative
czytane: 3172

audioCESCreativedźwiękgłosgłośnikmuzykaSound BlasterSubwooferSurround

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top