Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Leitz Complete 1350: powerbank w mikroskali

27.11.2015

Leitz Complete 1350: powerbank w mikroskali

Czy powerbank (czyli zewnętrzna bateria) zawsze musi być duży i ciężki? Okazuje się, że nie. Firma Leitz zaprezentowała dodatkową baterię do iPhone, która przypomina wymiarami kartę kredytową – jest od niej tylko nieco grubsza.

Wymiary ładowarki Leitz Complete 1350 wynoszą 63 x 92 x 5 mm, zaś waga to tylko 4 g. Urządzenie jest zdecydowanie mniejsze i lżejsze niż typowy powerbank, dzięki czemu nieco łatwiej nosić je przy sobie. Oczywiście, z racji wymiarów, bateria nie może mieć zbyt potężnej pojemności. Ma pojemność 1350 mAh, co przy prądzie ładowania 1 A wystarczy, by napełnić baterię iPhone’a do połowy. To z pozoru niewiele – ale w sytuacji awaryjnej wystarczy, by pozostać w kontakcie przez kilka kolejnych godzin. Zgoda – w sklepach bez problemu znajdziemy mocniejszy i wydajniejszy powerbank – ale ten jest na tyle mały, ze nie zawadza w kieszeni.

Zasilacz Leitz Complete 1350

Dodatkowym atutem jest wbudowany kabel z wtykiem Lighting – dzięki czemu nie musimy nosić osobnego kabla. Stan napełnienia baterii pokazują diody, zaś fanatycznych wyznawców jabłka ucieszy zapewne fakt, że sprzęt ten posiada odpowiedni certyfikat – nie zagrozi zatem cennemu smartfonowi. Niestety, jak na przenośną baterię, Leitz Complete 1350 nie jest zbyt tani. Gadżet wyceniono na 180 zł – ale chyba posiadacze urządzeń Apple s przyzwyczajeni do wydatków…

Swoją drogą, ciekawe, że Leitz nie proponuje podobnego modelu z microUSB… Może wyszli z podobnego założenia, jak ja: jest drogo, zatem trzeba celować w bardziej skorą do wydawania gotówki grupę nabywców. By było zabawniej, opisywanej baterii nie naładujemy zasilaczem od iPhone – potrzebujemy właśnie microUSB. Ot, taka wewnętrzna sprzeczność. Niemniej – gadżet uznaję za dość ciekawy.

Zasilacz Leitz Complete 1350

źródło: Leitz
czytane: 2725

akcesoriabateriapowerbank

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top