Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » myBand 4family – większe bezpieczeństwo z opaską mPTech

21.01.2021

myBand 4family – większe bezpieczeństwo z opaską mPTech

Inteligentna opaska myBand 4family to najnowsza propozycja od mPTech, polskiego producenta smartfonów, telefonów komórkowych i małej elektroniki. Nowe urządzenie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa seniorom, a także dzieciom. Opaska połączona jest z aplikacją mobilną 4family stworzoną przez mPTech, pozwalającą na łatwy kontakt z bliskimi, monitorowanie podstawowych funkcji życiowych, sprawdzanie lokalizacji seniora czy natychmiastowe wysyłanie powiadomień SOS do wybranej osoby.

Wprowadzony przez mPTech smartband to kolejne urządzenie w portfolio firmy, stworzone z myślą o osobach starszych. Produkt jest kompatybilny z bezpłatną aplikacją 4family. Umożliwia ona zsynchronizowanie urządzenia ze smartfonem innej, wybranej osoby – opiekuna (w przypadku dzieci) lub bliskiej osoby (w przypadku seniora). Zdalne zarządzanie smartbandem pozwala na zapewnienie lepszej opieki bliskim. Funkcje aplikacji pozwalają między innymi na określenie aktualnego miejsca pobytu użytkownika opaski dzięki lokalizatorowi GPS. Dodatkowo, istnieje możliwość ustalenia stref bezpieczeństwa np. w przypadku dzieci. Jeśli podopieczny opuści wyznaczony obszar, opiekun otrzyma natychmiastowe powiadomienie, które pozwoli mu szybko zareagować. Dzięki slotowi na kartę nanoSIM oraz wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, urządzenie może pełnić również funkcję telefonu komórkowego. Odbieranie i nawiązywanie połączeń telefonicznych jest możliwe za pomocą jednego przycisku.

Oprócz wyżej wymienionych funkcjonalności, noszona na nadgarstku opaska monitoruje podstawowe funkcje życiowe takie jak np. tętno oraz ciśnienie krwi. Wgląd do tych informacji pozwala opiekunom osób starszych na zdalne monitorowanie ich stanu zdrowia, a w razie nagłych lub budzących wątpliwości aktywności, reakcję i szybki kontakt. Kolejnym rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest możliwość wysłania komunikatu alarmowego przez użytkownika opaski. Wciśnięcie funkcji SOS skutkuje natychmiastowym wysłaniem wiadomości do opiekuna wskazanego w aplikacji 4family. Łatwość dostępu do przycisku oraz możliwość szybkiego zaalarmowania bliskich w wyniku odczuwalnego pogorszenia samopoczucia, może realnie wpłynąć na tempo, w jakim potrzebujący otrzyma niezbędną pomoc. Już sama świadomość możliwości wezwania pomocy zwiększa poczucie bezpieczeństwa noszącej smartband osoby. Mimo, że np. przebywa sama w domu – zawsze może liczyć na pomoc, dzięki zdalnemu powiadomieniu wysyłanemu do bliskich.

Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android 4.4 i nowszymi. Bateria 580 mAh, pozwala na funkcjonowanie urządzenia w stanie czuwania przez ok. 5 dni. myBand ma kolorowy, intuicyjny interfejs oraz ekran 0.95 cala. Odporność na zachlapanie wodą i zakurzenie potwierdza certyfikat IP66. Urządzenie dostępne jest w cenie 299 zł.

źródło: mPTech
czytane: 1009

AndroidAplikacjagadżetgalanteriagotówkainternet rzeczyIoTmPTechmyPhoneopaskaopaski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top