Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » NavRoad myCAM HD PRO GPS: „Wypasiona” kamera do auta

28.06.2016

NavRoad myCAM HD PRO GPS: „Wypasiona” kamera do auta

NavRoad prezentuje nową kamerkę samochodową. NavRoad myCAM HD PRO GPS oprócz tego, że ma (prawdopodobnie) najdłuższą nazwę w Polsce, ma również bogate wyposażenie. NavRoad myCAM HD PRO GPS wyposażono w odbiornik GPS, Wi-Fi oraz głosowe systemy ostrzegania FCWS (system ostrzegania o zbliżaniu się do poprzedzającego pojazdu) oraz LDWS (system ostrzegania o zmianie pasa ruchu).

NavRoad myCAM HD PRO GPS bazuje na optyce OmniVision, rejestrując obraz o rozdzielczości do 1296p (2304×1296) pikseli. Rejestrator może zapisać także 45 klatek na sekundę (1920×1080). Sercem rejestratora NavRoad myCAM HD PRO GPS jest jeden z najlepszych dostępnych na rynku procesorów – Ambarella A7LA55 oraz 256 MB pamięci RAM. Dzięki takiej konfiguracji kamera działa szybko i sprawnie. Soczewka obiektywu charakteryzuje się szerokim kątem widzenia sięgającym 177 stopni. Dzięki temu rejestrowany obraz jest w pełni panoramiczny, a obiektyw obejmuje swoim zasięgiem nie tylko drogę bezpośrednio przed maską naszego samochodu, ale także pobocze czy część chodnika.

Clipboard01

NavRoad myCAM HD PRO GPS wyposażony został w inteligentny mechanizm redukcji szumów oraz funkcjonalność HDR. High Dynamic Range dostosowuje zakres jasności i kontrastu nagrywanego obrazu do zakresu optymalnego dla ludzkiego oka. Z kolei dzięki zastosowaniu formatu zapisu H.264 znanego chociażby z płyt BluRay, rejestrowany obraz cechuje relatywnie niewielki rozmiar pliku, co pozwala na zapis większej ilości materiału na karcie pamięci.

Wbudowany odbiornik GPS rejestruje lokalizację pojazdu, której współrzędne są nanoszone na rejestrowany obraz. Dzięki temu bez przeszkód można sprawdzić z jaką prędkością oraz w jakim miejscu nastąpiło sporne zdarzenie. Co więcej, NavRoad myCAM HD PRO GPS ma dedykowaną aplikację, pozwalającą na sterowanie rejestratorem za pomocą smartfona oraz przeglądanie już zapisanych materiałów wideo.
Z kolei dzięki dostępnemu bezpłatnie programowi DVR Player kierowca może odtworzyć nagrania zarejestrowanych tras wraz z ich dokładną wizualizacją na mapach Google.

W NavRoad myCAM HD PRO GPS zastosowano zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu, które pozwoliły na implementację głosowych systemów ostrzegania, znacznie poprawiających poziom bezpieczeństwa. FCWS (ang. Forward Collision Warning System) informuje głosowo o niebezpiecznym zbliżaniu się do pojazdu przed nami, natomiast LDWS (Lane Departure Warning System) to – w uproszczeniu – asystent pasa ruchu, który informuje nas o przekroczeniu linii wyznaczonego pasa.

W komplecie z NavRoad myCAM HD PRO GPS znajduje się również pilot, który można zamontować na kierownicy lub w innym, dogodnym dla kierowcy miejscu. Po sparowaniu pilota z rejestratorem kierowca może bezpiecznie wykonać zdjęcie bez konieczności nadmiernego rozpraszania swojej uwagi. Ta funkcja, rozszerzona o możliwość komunikacji ze smartfonem poprzez Wi-Fi, pozwala na praktycznie natychmiastowe dzielenie się obrazami z podróży.

Sugerowana cena detaliczna to 555 zł.

źródło: NavRoad
czytane: 3288

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top