Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » NEXO VR BOX: Najtańsze gogle w kraju?

20.05.2016

NEXO VR BOX: Najtańsze gogle w kraju?

Szaleństwo gogli kreujących wirtualną rzeczywistość z coraz większym impetem wkracza do Polski. Jednak każdy kto chciał wypróbować VR, napotykał na co najmniej dwa problemy – cenę oraz jakość. Tanie okulary były wykonane najczęściej z… tektury, zaś te lepszej jakości kosztowały często tyle, ile smartfon. Rozwiązaniem tego problemu są najnowsze gogle NEXO VR BOX, które – choć nie są z papieru – kosztują 59,99 zł.

Przy produkcji NEXO VR BOX wykorzystano m.in. technologię japońskiej firmy Musashi, dzięki której asferyczne soczewki zapewniają większą jasność i lepszy kontrast. Co niemniej ważne, rozwiązanie to zapewnia również większą wygodę użytkowania, bowiem gogle gwarantują szerokie kąty widzenia dla osób z różnym rozstawem źrenic oczu. Wskaźnik PD dla NEXO VR BOX wynosi mniej więcej od 54 do 74 mm, dzięki temu z gogli mogą komfortowo korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Dodatkowo, NEXO VR BOX zostały wyposażone w dwukierunkową regulację soczewek, która pozwala na pełniejsze dopasowanie gogli zarówno do rozstawu źrenic, jak też i wielkości wyświetlacza w smartfonie. Same soczewki zostały wykonane z 7 warstw, które zostały poddane co najmniej pięciokrotnemu polerowaniu i utwardzaniu.

NEXO VR BOX

Jak działają gogle? Po włożeniu do kieszeni w obudowie smartfona o wymiarach od 4 do 5,5 cala, wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację VR, by móc korzystać z możliwości jakie daje wirtualna czy też rozszerzona rzeczywistość. Komfort użytkowania NEXO VR BOX zwiększa ochronna nakładka wykonana ze skóry ekologicznej, która z jednej strony pozwala dopasować gogle do kształtu głowy, a z drugiej – umożliwia korzystanie ze sprzętu osobom w okularach korekcyjnych. Na froncie NEXO VR BOX znajduje się również system wentylująco-wizyjny, który zabezpiecza telefon przed przegrzaniem, a przy tym pozwala na wykorzystanie kamery telefonu w aplikacjach opartych o rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality).

źródło: Jamicon
czytane: 3560

gogleNEXOrozszerzona rzeczywistośćVirtual RealityVRwirtualna rzeczywistość

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top