Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Samsung startuje z błyskawicznymi kartami UFS

07.07.2016

Samsung startuje z błyskawicznymi kartami UFS

Samsung ogłosił dziś premierę nowych, szybkich jak diabli kart microSD. Oparte na UFS (Universal Flash Storage) nośniki pamięci występują w kilku różnych pojemnościach: 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB. Te małe wariaty są w stanie zapewnić odczyt danych na poziomie 530 MB/s, co w porównaniu do standardowych 95 MB/s zdaje się drugą prędkością kosmiczną.

Na co komu tak szybkie karty? Samsung widzi je przede wszystkim w funkcji nośników zapewniających niestandardowe doznania w dziedzinie gier 3D i podczas oglądania filmów o wysokiej rozdzielczości. Może smartfony zaczną standardowo zapisywać wszystkie filmy na karcie pamięci i mniej będą się grzały zapisując filmy w 4K? – Bo zapis jest jednak nieco wolniejszy: raptem dwukrotnie szybszy od standardu, ale to i tak dosyć szybko. Bo 170 MB/s w przypadku karty UFS 256 GB to chyba szybko?

Grzechem wszystkich producentów jest często zdawkowość podawanych informacji. Samsung wpisując się w ten trend nie podaje ani danych o dostępności, ani o cenie pokazanych kart microSD. Nieco więcej szczegółów po angielsku można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta.

źródło: Samsung
czytane: 5042

karta pamięcimicroSDpamięć

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top